Tallinna Linnavalitsus eraldas Haabersti Linnaosa Valitsusele endise koolihoone lammutamisprojekti tellimiseks 3000 eurot

TallinnTallinna Linnavalitsuse eraldas reservfondist Haabersti Linnaosa Valitsusele 3000 eurot Õismäe tee 130 kinnistul asuva endise koolihoone lammutusprojekti tellimiseks.

Õismäe tee 130 koolimaja võeti kasutusele 1977. Aastal. Alates 2011. aastast seisab endine koolihoone tühjalt. Hoones on nüüdseks välja lülitatud küte, vesi ja elekter. 2013. aasta sügisel lõhuti täielikult hoone tehnilise valve süsteem. Haabersti Linnaosa Valitsus taastas süsteemi uuesti, kuid 2014. aasta kevadel lõhuti see uuesti. Samuti lõhkusid vandaalid täielikult hoone elektrisüsteemi, mille tagajärjel oli tehnilise valve taastamine võimatu. Lisaks sissemurdmistele ja vandaalitsemistele on 2014. aastal sagenenud süütamised – koolihoone on käesoleva aasta algusest põlenud 40 korda.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul sulges Haabersti Linnaosa Valitsus koolihoone välisseinas olevad akna- ja ukseavad, samuti paigaldati hoone sisehoovidesse piirdeaiad. „Avade sulgemine ja piirdeaedade paigaldamise tulemusel vähenesid oluliselt vandaalitsemised ning süütamised hoones, kuna sissepääs endisesse koolihoonesse on kõrvalistel isikutel raskendatud. Kuid sellest hoolimata on jätkunud ründed Õismäe tee 130 koolihoone vastu. Süütamiste ja vandaalitsemiste tagajärjel muutub endine koolihoone järjest ohtlikumaks nii objektil ebaseaduslikult viibivatele isikutele kui ka päästjatele ja politseinikele,“ ütles Jürgenson.

„Käesolevaks ajaks on selge, et hoonet ei ole võimalik mõistlike kuludega renoveerida. Tulekahjud ning kustutusvesi on hoone konstruktsioone kahjustanud ning otstarbekas on hoone lammutada. Samuti on nurjunud läbirääkimised isikutega, kes varasemalt olid huvitatud hoone renoveerimisest ja uuesti kasutusele võtmisest,“ lisas Jürgenson.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

21 − = 20

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus