Tartu kavandab sotsiaalmajade ehitust

TartuLinnavalitsus küsib volikogult luba Tartusse sotsiaalmajade ehitamiseks. Projekt esitatakse rahastamiseks sihtasutusele KredEx.

Linn soovib projekti raames ehitada kaks üürimaja, kus on kokku 56 korterit, sealhulgas 14 korterit, mis on kohandatud liikumisraskustega isikutele.

Abilinnapea Tiia Teppani sõnul ei vasta paljud Tartu linna omandis olevad sotsiaaleluruumid linnalt eluaset vajava inimese või perekonna vajadustele. “Paljudes ahiküttega korterites puudub pesemisvõimalus, mida ei saa tehnilistel põhjustel luua. Sageli on majades kõrged ja kitsad trepid, mis muudavad korterid liikumispuudega inimestele raskesti ligipääsetavaks. Paljud linna majad ja korterid vajavad remonti ning paremat tehnilist ja ruumilist lahendust,” sõnas Teppan.

Linn vajab sotsiaaleluruumideks kvaliteetseid ja sobivaid kortereid, mis vastavad toimetulekuraskustes ja erivajadustega inimeste vajadustele. Sotsiaaleluruumide üürnike sihtgruppi kuuluvad sotsiaal-majanduslikult raskes olukorras olevad isikud ja pered, kellel ei ole sissetuleku puudumise, madala sissetuleku või muu objektiivse asjaolu tõttu võimalik eluruumi turutingimustel üürida.

Sotsiaalmajade rajamise projekti kogumaksumus on 5 850 000 eurot, millest Tartu linna omaosalus on 3 350 000 eurot.
Projekt esitatakse rahastamiseks SAle KredEx meetme „Elamufondi arendamise investeeringutoetus kohalikule omavalitsusele“ raames.

Positiivse rahastusotsuse korral ehitatakse üürimajad ajavahemikus 1.06.2019 – 31.12.2021.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 6

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?