Tondiraba jäähalli naabrusse rajatakse 50-meetrise basseiniga ujula

TallinnTallinna linnavalitsus soovib koostöös eraettevõtjatega rajada Lasnamäele olümpianormidele vastava ujula, kus oleks nii 50-meetrine võistlusbassein kui ka 25-meetrine treeningbassein.

Tallinna Linnavaraamet korraldab Varraku tänav 14a kinnisasjale ujula ehitaja ja haldaja leidmiseks kontsessioonihanke ja linnavalitsus esitab linnavolikogule otsuse eelnõu. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linna eesmärgiks rajada olümpiastandarditele vastav ujula avaliku sektori ja erasektori koostöös.  “Sellineujula võimaldaks tipptasemel treeninguid, aga ka rahvusvaheliste võistluste vastuvõttu,” ütles Kõlvart, kelle sõnul on ujula osas samme astutud varemgi, kuid nüüd on jõudnud konkreetsema tegevuseni.

Tagamaks vastavust kõigile normatiividele tehakse ujula projekteerimisel ning ehitamisel koostööd Eesti Ujumisliiduga. Varraku tn 14a kinnisasjale ujula ehitaja ja haldaja leidmiseks korraldab Tallinna Linnavaraamet riigihanke. „Kui kõik sujub, saab ehitusega algust teha 2021. aasta sügisel ning ujula saab valmis 2025. aasta lõpuks,“ selgitas linnavara haldamist kureeriv abilinnapea Eha Võrk.

rääkis, et potentsiaalsel arendajal peab olema piisavalt varasemaid kogemusi sama suures mahus projektide arendamisel. „Hankes saavad osaleda ka ühispakkujad, mis võimaldab arendajal kaasata pakkumisse ujulat haldama hakkava operaatori,” täpsustas Võrk.

Tallinna suurimas linnaosas Lasnamäel ei ole siiani avalikku ja multifunktsionaalset veekeskust.

Eestis tegeleb ujumisega umbes 17 000 harrastajat, sh Tallinnas 10 000 harrastajat. Hetkel on Eestis vaid üks täismõõtmetes ujula, mis asub Tartus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC