Üürileandja soovib kindlat puhastulu

Elamispindade turule tõi kevadsuvi oodatud hinnamuutused, mille raskuspunkt on kandunud mägedele. Seda põhjusel, et üha suurem hulk inimesi on võimelised võtma pikaajalist laenu, mille abil endale uus kodu soetada.

Laenuvõtmist soodustab pankade vastutulelik laenupoliitika, mis peamiselt seisneb omafinantseerimise alandamises ja alanenud laenuintressides.

Turule on tulnud ja tulemas suur hulk korterelamute pakkumisi. Rajatakse uusi elamurajoone, mis omakorda suurendab tehingute arvu ja kasvatab nende rahalist mahtu. Tõsi küll, mägedele pürgijad ja uusehituste ostjad kuuluvad erinevatesse kliendirühmadesse, kes teineteise mängumaale ei trügi. Tallinna ümbruses asuvate eramute hinnad on nõudluse suurenemise tõttu kasvanud käesoleva aasta algusega võrreldes 5-10%.

Ostujõu kasvust annavad tunnistust erinevad elitaarsusele pürgivad rajoonid (Merirahu, Kaasiku, Kivineeme), kus maa ruutmeetri eest küsitakse 1000 krooni või isegi rohkem. Alati populaarses Nõmme linnaosas on turg aktiviseerunud – alla 5000kroonise ruutmeetrihinna eest on seal võimatu mistahes kinnisvara osta.

Üürihindade juures on märgata, et üürileandja soovib stabiilset igakuist puhastulu teenida, mis ei sõltuks kommunaalteenuste hooajalisest kõikumisest – kommunaalteenuste hinnad liidetakse nõutavale üürimäärale. Üüriturg on suvel pealinnast suvituslinnadesse taandunud. Tallinna turg tärkab taas sügisel, kui kõike viimasele hetkele jätvad tudengid õpingute ajaks pealinnas eluaset hakkavad otsima.

Mägede kalleimad on Õismäe korterid

korterite minimaalsed ruutmeetrihinnad juunis 2000

– Õismäe – 6000 kr/m²
– Mustamäe – 5000 kr/m²
– Lasnamäe – 4000 kr/m²
– 1-2toaliste korterite puhul on ruutmeetri hind tunduvalt kallim
Allikas: ERI Kinnisvara

Artikkel on avaldatud 26.06.2001 väljaandes Äripäev –

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.04.2024 Üürikoolitus