Vabaduse väljaku ja lähiala detailplaneerimine lõpusirgel

Tallinna linnavalitusus kavatseb võtta kolmapäeval vastu Vabaduse väljaku, Harjuoru ja Kaarli pst maa-ala detailplaneeringu.

Detailplaneeringu eesmärgiks on Vabaduse väljaku, Harjuoru ja sellega külgneva ala ümberkujundamine esinduslikuks linna peaväljakuks ning vanalinna ümbritseva puhke- ja haljasvööndi osaks ning linna keskosa ja vanalinna parkimisprobleemide leevendamiseks maa-aluste parklate kavandamine, tagades jalakäijate takistusteta liikumise maapinna tasandil.

Peale vastuvõtmist tuleb Linnaplaneerimise Ametil ning Kesklinna Valitsusel korraldada detailplaneeringu avalik väljapanek, sejärel esitatakse detailplaneering kehtestamiseks linnavolikokku.

“Loodetavasti saame tänavu kevadel Vabaduse väljaku esindusväljakuks kujundamisega lõpuks ometi algust teha,” ütles abilinnapea Ülle Rajasalu.

OÜ Alver Trummal Arhitektid poolt koostatud Vabaduse väljaku ja lähiala detailplaneeringuga hõlmatud 10,4 hektari suurusele alale on kavandatud Vabaduse väljaku ning Ingeri bastioni ja Kaarli puiestee vahelise ala alla äripindadega parkla. Samuti näeb detailplaneering ette Ingeri bastioni kõrvale, lahtikaevatavale väljakupoolsele küljele tekkivale alale Vabadussamba püstitamise võimaluse.

Detailplaneering algatati 13. detsembril 2000. aastal, vahepeal on detailplaneeringu lähteülesannet täiendatud. Vanalinna muinsuskaitsealal paikneval alal asuvad arhitektuuri- ja ajaloomälestised ning kaitsealune Harjumäe park.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC