Valminud Jüri Tehnopark loob eelduse 1000 uue töökoha tekkeks

Täna, 4. novembril tähistab Tallinna külje all, Rae vallas asuv Jüri Tehnopark infrastruktuuri arendamistööde valmimist. Poolteise aasta jooksul on AS Kodu Grupp investeerinud piirkonda 50 miljonit krooni ning arendanud välja kokku 37-hektarilise ala, mis loob eelduse 1000 uue töökoha tekkeks lähema nelja aasta jooksul.

Jüri Tehnopark on planeeritud hetkel Eesti suurimaks, võimaldades rajada enam kui 100 000 m2 tootmis-, lao- ja äripinda. Oskuslikult koostatud planeering loob tsoonid eri otstarbega hoonetele, mis moodustavad atraktiivse terviku. 37 hektari suurusele alale on planeeritud 42 äri- ja tööstusotstarbelist krunti, suurustega vahemikus 2 700 – 16 000 m2, millele on lubatud täisehitus 50%-70%. Vajadusel saab krunte liita, moodustades kuni 4-hektarilise pindalaga korrapäraseid ehituskrunte. Hoonete suurim kõrgus on 20 meetrit.

Kruntide ruutmeetri hind teede ja kommunikatsioonidega krundi piirini algab 390 kroonist. Hinnale lisandub kanalisatsiooni-, vee-, elektri- ja gaasiliitumine.

Tänaseks on Jüri Tehnopargis müüdud juba 10 krunti ehk veerand kõigist kruntidest ja registreeritud terve hulk broneeringuid. Arendajate hinnangul leiavad kõik krundid uue omaniku järgneva paari aasta jooksul. Lisaks kruntide müügile on arendajad otsustanud alustada Jüri Tehnopargis ka lao- ja tootmishoonete renditeenuse pakkumisega.

Jüri Tehnoparki arendava ASi Kodu Grupi juhatuse liikme Margus Haudi sõnul vastab kogu valminud infrastruktuur ka kõige nõudlikuma kliendi vajadustele. “Tehnoparki on kohe algusest peale kavandatud, planeeritud ja ehitatud tehnopargiks vastandina näeks vanematele tööstuskompleksidele, mida tuleb kohandada. Seega oleme arvesse võttnud maailmas, eeskätt Prantsusmaal ja Soomes välja kujunenud parimaid tavasid,”ütles Haud.

“Paljudele ostjatele on kaalukeeleks olnud ka kompleksi kõrvale arendatav elamukvartal, mis võimaldab puhtmajanduslikult muuta tootmine või teenindus ülimalt efektiivseks ning mis teisest küljest rikastab kogu piirkonna miljööd,” märkis ta.

“Veel paar aastat ning Tartu maanteest areneb välja tõeline ärimagistraal. Rae vallast tervikuna on saamas kiiremini arenev tööstus- ja laomajanduspiirkond. Lisaks ettevõtjaile on arengule kaasa aidanud kohaliku omavalitsuse kasvav professionaalsus ja nakatav tegutsemisind,” ütles Margus
Haud.

“Mul on siiralt hea meel, et Rae valda tekib 1000 uut töökohta ning paralleelselt loovad arendajad ka elamisvõimalused ca 200 perele,” ütles Rae valla vallavanem Raivo Uukkivi. “Pean seda õnnestunud kohaliku omavalitsuse ja erainvestori projekti näiteks – muuhulgas pean väga positiivseks investeeringuid avalikku kasutusse jäävatesse teedesse ja infrastruktuuri,” lisas ta.

“Ma usun, et just terviklikkus ja meie miljöösse sobivus, sealhulgas keskkonnasõbralikkus on märksõnad, mis kõige enam iseloomustavad Jüri Tehnoparki,” selgitas Rae valla vallavanem.

“Jüri Tehnopark rikastab väikeasula miljööd ning kindlasti mõjub positiivselt kogu asula arengule. Samas loob selline tootmis- ja äripiirkond barjääri suure magistraali ja väikeelamute vahele, mis summutab mürataset. Siiani on suure maantee müra jõudnud väikealevikku välja, nüüd aga loodetavasti laheneb see probleem,” ütles valla peaarhitekt Kaie Narro.

“Jüri Tehnopark on Läti juhtivale pangale, Parex Pangale, üks esimesi suuremamahulisi finantseerimisprojekte Eestis,” ütles Parex Panga müügi- ja klienditeeninduse direktor Andres Pärloja.

“Peame tehnoparkide kontseptsiooni üldiselt ja eriti just antud projekti väga perspektiivikaks. Spetsiaalselt tööstuspiirkonnaks kavandatud ruum annab tehnopargi asukatele selge majandusliku efekti. Jüri Tehnopark asub meie arvates logistiliselt parimas võimalikus kohas. Kogu pargi kontseptsioon on detailideni läbi mõeldud ning arendajad ise väga kompetentsed ja võimekad. Jüri Tehnopargi perspektiivikust näitab ilmekalt ka nende senine müügiedu,” selgitas Pärloja.

Jüri Tehnopark paikneb Tartu maantee ja Tallinna ringtee ristumiskohal, piirnedes ühest küljest Jüri alevikuga. Tehnopargi asukohta võib pidada logistiliselt üheks Eesti parimaks, kuivõrd see tagab hea juurdepääsu kõikidest suundadest: Tallinna kesklinn, lennujaam ja põhimaanteed on 10 sõiduminuti kaugusel, Muuga ja Paldiski sadamani on 30 minutit. Tallinn-Jüri liinil kulgevad maakonna bussid ja marsruuttaksod.

Jüri Tehnoparki arendav AS Kodu Grupp on 1998. aastal asutatud professionaalselt kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte, mis põhineb Eesti kapitalil.

Täiendav info

  • Talvit Priimägi AS Kodu Grupp juhatuse liige, talvit@kodugrupp.ee Tel: 6277 566 GSM: 5182 320
  • Margus Haud AS Kodu Grupp juhatuse liige, margus@kodugrupp.ee Tel: 6277 566GSM: 5017 121

Koduleht: www.jyritehnopark.ee

TÄIENDAV INFO JÜRI TEHNOPARGI KOHTA

Ajalugu

  • Tehnopargi rajamise idee tekkis arendajatel 1999. aastal, mis ajendas külastama tehnoparke Prantsusmaal ja Soomes.
  • 2001. aasta suvel võitis Kodu Grupp Rae valla maa-ala arendamise konkursi.
  • Projektiga seotud esimene leping allkirjastati septembris 2001.
  • Piirkonna detailplaneering kehtestati 25. veebruaril 2003, mille järel 17. juulil 2003 väljastas kohalik omavalitsus ehitusload infrastruktuuri ehitamiseks.
  • Ehitusleping peatöövõtjaga Koger & Partnerid allkirjastati 1. oktoobril 2003.

Investeeringud

  • Senine koguinvesteering Jüri Tehnopargi arendusse ulatub 50 miljoni kroonini, millest ehitusse on läinud 32miljonit krooni.
  • Koguinvesteeringust 40% ehk 20 miljoni krooni ulatuses rajatu jääb avalikult kasutatavaks.
  • Arenduse käigus on Kodu Grupp ehitanud 16 miljoni krooni eest avalikku kasutusse jäävaid teid ning nendega seotud rajatisi.
  • 4 miljonit krooni suundub uue pumpla ehitusse, mis varustab veega tehnopargi kõrval ka enamust Jüri alevist.

Jüri Tehnopargi tehnilised näitajad

  • Juurdepääsuteed on valdavalt 7,5 meetri laiused (minimaalselt 6,5 meetrit). Kokku rajatakse tehnopargis 5,1 kilomeetrit sõiduteid ning 4 kilomeetrit kõnni- ja jalgrattateid. Samuti on ühiskondliku transpordi tagamiseks rajatud 2 bussipeatust.
  • Igale krundile rajatakse juurdepääsu tagamiseks vähemalt üks sissesõit. Selliste infrastruktuuride nagu vee-, kanalisatsiooni-, sadeveedrenaaži- ning gaasitrasside otsad on toodud pool meetrit krundi piirist sissepoole. Side ja elekter paikneb krundi piiril.
  • Tehnopargi tarbeks on projekteeritud elektrivõimsust 22 000 amprit, mis jaguneb kokku 9 välis- ja 2 hoonesisese alajaama vahel.
  • Gaasi tarbimisvõimsust on hetkel varutud 2 000 000 m3 aastas, millest jätkub nii küttesüsteemidele kui ka tootmiseks.
  • Vee tarbimisvõimsust on hetkel varutud 120 m3 ööpäevas ja arvutuste kohaselt on see piisav. Tarbitava vee kanaliseerimiseks on rajatud tehnoparki 2 pumplat, mis tagavad heitvete kiire ärajuhtimise alevi puhastusseadmetesse.
  • Ära hoidmaks selliseid uputusi nagu tänavu Harjumaal, on tehnoparki rajatud üks ülevoolutiik ja ülivõimas sadeveepumpla, mis tagavad mistahes koguse vihmavee kiire ärajuhtimise. Lisaks sadeveedrenaažile on tehnopargi teed varustatud kogupikkuses kahepoolse teedrenaažiga, mis kogub eraldi kokku kõik veed tee maa-alalt.
  • Sidevarustus on igati kaasaegne ja baseerub kogu tehnopargi ulatuses optilisele kaablile. Seega on tehnopargi ettevõtjatel võimalus kasutada kõige moodsamaid ja kiiremaid sideühendusi, mida operaatorid Eestis hetkel pakuvad.
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Korteriühistu põhikirja ja kodukorra koostamine