Viimsi korteriturg üllatas kõrge tehingute arvuga

Remax valla korteritehingute arv oli 2017 III kvartalis üllatuslikult kõrge. Selle „süü“ oli uute korterite tehingute suurel arvul. Viimsi korterite hinnad on kerkinud, kuid eelkõige taas paljus just uute korterite tehingute tõttu. Eelolevalt neljalt kvartalilt võiks oodata Viimsi korterihindade jätkuvat mõõdukat kasvu.

Tehingute arv kerkis äkiliselt

valla korteritehingute arv sai 2017 III kvartalis tugeva hoo sisse. Vallas tehti maa-ameti andmetel 144 korteritehingut ehk üle kahe korra rohkem, kui aasta tagasi, mil korteritehinguid oli ainult 71.

Suure tehingute arvu kasvu taga olid paljus Hüatsindi tee // Nelgi tee 1 // 5 uute korterite asjaõiguslepingud, millest üle 50 tehingu on nüüdseks III kvartalis statistikasse jõudnud. Lisaks Hüatsindi-Nelgi hoonetele on vähesemal määral asjaõiguslepinguid tehtud ka Heki tee 12 ja teiste arendusprojektide raames.

2017 III kvartali suur uute korterite tehingute arv tähendab, et järgmiste kvartalite korteritehingute arv tuleb pisut madalam.

omapära on, et suur osa korteriomanditehingutest on tehingud suurte korteritega. Viimase nelja kvartali 381 korteritehingust 216 ehk 57% on tehingud korteritega 70-250 m². See omakorda viitab suurele ridaelamukorterite tehingute arvule Viimsi vallas.

Hinnatõusu suunavad uued korterid

Paljus just uute korterite tehingute mahu äkilise suurenemise tõttu on olulisel määral kasvanud valla korteritehingute keskmine hind. 2017 II kvartalis oli Viimsi korteritehingute keskmine hind 1669 €/m². See on 11,2% aastatagusest kõrgemal. Rõhutada tasub, et suur on põhjustatud tehingute struktuuri muutusest, see ei tähenda, et kogu korterituru hinnatase oleks kümmekond protsenti aastatagusest ülevalpool.

Suurest uute korterite tehingute arvust tingitud äkiline jääb järgmiseks kvartaliks seljataha. Seega võiks turu keskmisele hinnale prognoosida edaspidiseks tagasihoidlikku statistilist langust, mis on põhjustatud kallimate tehingute vähenemisest ega tähenda mingil juhul kinnisvara väärtuse langust.

Uute korterite pakkumine on vähemaks jäänud

Tänast aktiivset elamispindade turgu suunavad uusarendused. vallas on aktiivses pakkumises juba mainitud Hüatsindi-Nelgi ja Heki tee 12 viimased korterid. Suurem on pakkumine Viimsirahu residentsi projekti raames, kus septembri lõpu seisuga oli pakkumises 38 vaba ridaelamukorterit.

Kogu valla uute korterite ja ridaelamukorterite pakkumine septembri lõpu seisuga oli 81. Nende keskmine hind oli 1666 €/m². Uute korterite pakkumishinnad on püsinud viimase aasta jooksul üsna stabiilselt vahemikus 1600-1750 €/m² tasemel. Ühe kuu jooksul leiab ostja keskmiselt 9-10 uusarenduse korterit või ridaelamukorterit.

Tehingute arvu ja hinnaprognoos on positiivne

Tallinna uute korterite turgu suunav elamispindade uusarendus on valda jõudnud. Uute korterite aktiivne pakkumine on tipust kaks-kolm korda allpool. Tehingute arv aga püsib paigal. See tähendab, et uute korterite ja suuremate ridaelamukorterite jaoks võiks Viimsis olla ruumi küllaga.

Viimsi korteripakkumiste hinnad püsivad suhteliselt paigas, hindades võib märgata väikest tõusu. Tulevikku vaadates peab arvestama ehitushindade kerkimisega, mis mõjutab kõiki kinnisvaraturu osalisi. Ainuüksi tugeva nõudluse ja kerkiva ehitushinna tingimustes võiks prognoosida Viimsi korteritele jätkuvat kõrget tehingute arvu ja mõnevõrra kiirenevat hinnatõususuurusjärgus 5-8% aasta baasil.

2017-10-23 Viimsi korteriturg üllatas kõrge tehingute arvuga

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC