Alustatakse Eesti esimese liginullenergia koolihoone projekteerimist Põlvasse

Riigi KinnisvaraRiigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis projekteerimisbürooga AS Resand 110 985 euro suuruse lepingu Põlva tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks.

Uus koolimaja on kavas ehitada 1963. aastal valminud internaadihoone asemele aadressil Kesk tänav 25 ja selle projekteerimisel pööratakse erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele. Eesmärgiks on rajada Eestis esimene koolihoone liginullenergiahoonena, mis oleks ühtlasi ka sertifitseeritud passiivmaja.

AS Resand kaasab projekteerimistöödesse Saksa arhitektuuribüroo ArchitekturWerkstatt Vallentin arhitekti Gernot Vallentini, kellel on suured kogemused tänapäevaste energiasäästlike koolide ja lasteaedade projekteerimisel. Vallentin on maailmas esimese sertifitseeritud passiivmaja koolihoone arhitekt ja teda on tunnustatud innovatiivsete ideede rakendamise ja heade näidete loomise eest Saksamaa riikliku teenetemärgiga.

Põlvasse rajatava gümnaasiumihoone suuruseks on kavandatud ligi 2300 ruutmeetrit.

Ehitustegevusega on plaanis alustada 2015. aasta suvel ning kaasaegne ja õpilasesõbralik koolihoone avada 2016. aasta sügisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

35 − = 32

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC