Eesti Korteriühistute Liit: riik võiks leida täiendavaid vahendeid kortermajade renoveerimise toetamiseks

Viimaste aastate jooksul hoogustunud kortermajade renoveerimine muudab majad energiasäästlikuks ning pikendab elamute eluiga, mistõttu peaks riik leidma täiendavaid vahendeid renoveerimise toetamiseks, leiab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

“Korteriühistute huvi renoveerimise vastu on suur ning on selge, et riigi poolt KredExile tänavuseks aastaks eraldatud kümnest miljonist eurost ei piisa, liiati kui pole selge, palju sellest lõpuks
renoveerimistoetusteks jõuab, sest see raha sõltub saastekvoodi müügist. Juba praegu on sellele rahale rohkem taotlusi,” rääkis Mardi.

KredExi toetuseta on aga suurt tervikrenoveerimist raske teha, nendib Mardi. “Tervikrenoveerimisel on energiasäästu mõttes parimad tulemused,” sõnas ta. Mardi sõnul on oluline ka korteriühistute
järjepidev toetamine. “Inimestel peab olema kindlus, et riik aitab neil oma kodu soojapidavaks ja kenaks ehitada.”

Alates 2010. aasta septembrist, kui KredEx alustas rekonstrueerimistoetuse saamiseks taotluste vastuvõttu, on 497 korterelamut esitanud toetuse saamiseks taotlusi kokku 21,3 miljoni euro ulatuses.

Positiivse otsuse on saanud 483 korterelamut kogusummas 20,7 miljonit eurot. Kõikide toetust saanud majade oodatav keskmine energiasääst on 40%. KredExi rekonstrueerimistoetuse abil on korterelamud investeerinud hoonete renoveerimisse 81 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika