EXPO maailmanäituse Eesti paviljoni idee-, arhitektuuri- ja sisekujunduskonkursi tööde näitus

Tartus Tasku keskuses on viimaseid päevi avatud 2015. aastal Milanos toimuva EXPO maailmanäituse Eesti paviljoni idee-, arhitektuuri- ja sisekujunduskonkursi tööde näitus. Lisaks on kõigil võimalik vaadata maailmanäituste ajaloo lühifilme.

Näitusel on välja pandud kõik konkursile esitatud 14 tööd makettidena, mille juures on ka selgitused töö ideelahenduse kohta koos videoklippidega. Näitus Tasku keskuse aatriumis jääb avatuks kuni 5. detsembri õhtuni.

Konkursi töödega on võimalik ka tutvuda internetis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kodulehel.

Maailmanäitus toimub 2015. aasta 1. maist 31. oktoobrini Milanos. EXPO seekordseks peateemaks on toit kui eluks vajalik energia allikas, rõhuga säästlikkusel ja innovatsioonil. Itaalia ootab EXPO-t külastama 20 miljonit inimest, lisaks 1 miljard virtuaalset külastajat. Eestile on EXPO-l broneeritud 1010 ruutmeetrine ala, mille leiab idapoolsest sissepääsust teisena. Eesti naabriteks EXPO-l on Omaani ja Venemaa paviljonid.

Vabariigi Valitsus otsustas Eesti osalemise 2015. aasta maailmanäitusel 27. septembril 2012, delegeerides näitusel osalemise korraldamise EAS-ile. World EXPO on riikidevaheline maailmanäitus, mis toimub iga viie aasta tagant ja kestab kuus kuud. Eesti on sel sajandil osalenud 2000. aastal Hannoveri EXPO-l ning 2010. aastal Shanghai EXPO-l.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC