Kuulutati välja Emajõe Ärikeskuse ja bussijaama ümbruse linnaruumi arhitektuurne ideevõistlus

Tänasest on avatud  Emajõe Ärikeskuse ja bussijaama ümbruse linnaruumi arhitektuurne ideevõistlus. Võistluse aluseks on Tartu Linnavolikogu kehtestatud detailplaneeringu koostamise otsus Turu tn 2, Soola tn 8, Soola tn 4 ja Soola tn 4a kruntide ja lähiala detailplaneeringu kohta.

Emajõe Ärikeskuses, Tasku keskuses ning ümberkaudsetes hoonetes asuvad mitmed avalikkusele suunatud äriettevõtted ja asutused ning ala läbib igapäevaselt suur hulk inimesi. Ühtlasi jääb planeeringualasse maaliinide bussiterminal. Ühistranspordi terminalide kvaliteet ja kättesaadavus on linnades meeldiva ja tervikliku linnaruumi tagamisel äärmiselt olulised. Antud arhitektuurivõistlus ongi korraldatud bussijaama territooriumi ja lähiümbruse funktsioneerimise ja hästitoimiva kujundusliku terviku parima võimaliku lahenduse tagamiseks. Võistluse eesmärgiks on leida bussijaamale ja selle lähiümbrusele selgelt tajutav inimsõbralik linnaruumiline tervik.

Arhitektuurivõistluse objektiks on bussijaama territoorium Tasku esimese korruse ulatuses (see ei hõlma juurdeehitist kõrgematel korrustel) ning sellega funktsionaalselt seotud lähialad. Ideevõistluse laiem eesmärk on mõtestada Sadama piirkonda tekkiva Tartu uue kesklinna ruumilist identiteeti ning avalikku ruumi.

Ideevõistluse tähtaeg on 23. september 2013. Võistlusest korraldatakse näitus, täiendav info  www.tasku.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

7 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Kinnisvara tehnohoolduse korraldamine