Linnavalitsus kinnitas restaureerimistoetuse saajad

linnavalitsus kinnitas eilsel istungil 2022. aasta restaureerimistoetuste saajad.

EELK Eliisabeti kogudus saab Elisabeti kiriku katuse renoveerimistööde jätkamiseks, sh kiriku torni kiviosa ja peafassaadi restaureerimistöödeks 35 000 eurot.

Apostlik-Õigeusu Kiriku MTÜ saab Issandamuutmise katedraali katuse (tambuuri katus koos kaheksa torni ja ristiga) renoveerimistöödeks 10 000 eurot ning MPEÕK Pärnu Suurmärter Jekateriina Kogudusele eraldab 5000 eurot Jekateriina kiriku nelitistorni frontoonide kohal asuvate parapettide restaureerimiseks.

Ülejäänud 50 000 restaureerimistoetustest jaguneb 17 erineva üksikobjekti vahel. Enamasti sooviti restaureerimistoetust uste-akende taastamiseks või ajastutruude avatäidete valmistamiseks; fassaaditöödeks; välistrepi, väliste iludetailide, varikatuste ja korstnapitside restaureerimiseks või remondiks ning paigaldamiseks.

linna restaureerimistoetus on mõeldud riikliku kaitse alla kuuluvate kinnismälestiste, Pärnu linna üldplaneeringus väärtuslikuks üksikobjektiks määratud hoonete ning Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitsealal, selle kaitsevööndis või miljööväärtuslikul alal asuvate arhitektuuriväärtuslike hoonete restaureerimiseks.

Käesolevast aastast lisandusid toetavate hoonete nimistusse linna üldplaneeringus määratud väärtuslikud üksikobjektid, mis ei asu muinsuskaitsealal või miljööalal.

Kokku laekus linnale tähtajaks 38 restaureerimistoetuse taotlust, sh neli kirikuhoone taotlust täpsemalt Eliisabeti, Pärnu Issandamuutmise katedraalkiriku ning kaks taotlust Jekateriina kirikult.

Enam kui pooled tänavustest taotlustest (25) puudutasid linna muinsuskaitsealal või selle kaitsevööndis asuvaid hooneid, ja kuus taotlust linna miljööväärtuslikul alal paiknevaid ehitisi. Laekunud taotlustest kolmes sooviti linnalt toetust ehitismälestiste restaureerimistöödeks.

Kokku oli tänavu taotlustes esitatud soovitud summa suurusjärgusu 345 000 eurot. Linnaeelarves on 2022. aastal restaureerimistoetusteks planeeritud 100 000 eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC