Lodjakoja kompleks saab reedel nurgakivi

Tartu29. jaanuar / Reedel, 31. jaanuaril kell 11 pannakse nurgakivi Emajõe äärde ehitatavale lodjakoja hoonete kompleksile.

Ujula tn 98 kinnistule ehitatakse kolmest hoonest koosnevat lodjakoja kompleks.  Suurim hoone on mõeldud ajalooliste veesõidukite ehitamiseks ning tegutseb muuseumi, näitusepaiga ja vanade puidust laevade ehituse keskusena. Hoonesse tulevad laevade ehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik. Linn saab Emajõe äärde uue näitusepaiga ning omanäolise haridus-kultuurikeskuse, kus õpetatakse vanade puitaluste ehitust.

Lisaks multifunktsionaalsele peahoonele ehitatakse vetelpäästehoone koos ranna külastajatele mõeldud avalike tualettidega ning varjualune laevade-paatide talviseks hoiustamiseks ja materjalide ladustamiseks. Välja ehitatakse uued juurdepääsuteed ja heakorrastatakse hoonete ümbrus.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on Emajõe äärsete alade korrastamine ja atraktiivsemaks muutmine olnud Tartus üks  viimaste aastate prioriteete. “Võime heameelt tunda, et linna üks looduskaunimaid piirkondi, kus tartlased armastavad aega veeta, saab suveks korda ja pakub rohkelt uusi võimalusi vaba aja sisustamiseks,” sõnas Klaas.

Lodjakoja kompleksi projekteeris Salto arhitektuuribüroo, ehitab AS Ehitustrust.

Ehitustööde kogumaksumus on 2,4 miljonit eurot. Ehitust rahastatakse 624 975 euro ulatuses Eesti ja Venemaa piiriülese koostööprogrammi 2014-2020 projekti “Common Peipsi 2” vahenditest ning linna 2019. ja 2020. aasta eelarvest. Lodjakoja kompleksi valmimistähtaeg on juuli 2020.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC