Mais tööstustoodangu kasv jätkus

StatistikaametTööstusettevõtted tootsid 2014. aasta mais 2% rohkem toodangut kui eelmise aasta mais, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes nii töötlevas tööstuses kui ka mäetööstuses ja energeetikas.

Jaanuarist alates püsis töötlev tööstus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes stabiilses 1–6% kasvus. Mais toodeti töötlevas tööstuses 2% rohkem toodangut kui 2013. aasta samas kuus. Toodang ületas eelmise aasta maikuu taseme pooltes tööstusharudes. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist toiduainete, puidu ja kütteõlide tootmise kasv. Toodang vähenes elektroonika- ja metalltoodete ning elektriseadmete tootmises.

Välisturule müüdi mais 69% kogu töötleva tööstuse toodangust. Võrreldes 2013. aasta maiga vähenes toodangu müük ekspordiks korrigeerimata andmetel 8%, müük kodumaisele turule suurenes 1%. Ekspordi languse peamiseks põhjuseks oli mulluse maikuuga võrreldes veerandi võrra vähenenud elektroonikatoodete müük, mis mõjutas oluliselt kogu tööstusettevõtete ekspordi näitajat.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2014. aasta mais tööstuses kokku 1% rohkem toodangut kui aprillis, töötlevas tööstuses aga sama palju kui aprillis.

2013. aasta maiga võrreldes toodeti elektrit 5% vähem ja soojust 12% rohkem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

83 − = 75

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!