Majandus-ja kommunikatsiooniministeerium: Ülemiste sorteerimisjaama kolimine Tapale sai valitsuselt investeeringu

Majandus- ja KommunikatsiooniministeeriumValitsus kinnitas täna transpordi infrastruktuuri investeeringute kava muutmise, millega Raudtee saab 10,6 miljonit eurot Ülemistel asuva raudtee sorteerimisjaama likvideerimiseks ning Tapa sorteerimisjaama rekonstrueerimiseks.

Ülemiste sorteerimisjaama viimine Tapale annab majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul Ülemiste linnaruumile rohkem avarust juurde ning avab võimaluse uute investeeringute toomiseks piirkonda. Lisaks tuleb sinna tulevikus ka Rail Balticu terminal. „Ülemiste tulevik on läbimõeldud transpordisõlm koos trammi, bussi, kahe erisugu rongi ja lennuühendusega, mis on põimitud moodsa ärimaailmaga,“ sõnas Aas.

„Projektiga toome sorteerimistegevuse ühte asukohta – Tapale, mis on ühtlasi lääne-ida- ja põhja-lõunasuunaliste raudteeliinide ristumiskohaks. Uue sorteerimispargi uuendamise kontseptsiooni hange on Raudteel väljatöötamisel ning avaldatakse juba selle kuu lõpus,“ lisas Aas. Tapa jaama sorteerimisjaama teenib ka Euroopa transpordipoliitika eesmärki, mis on suunatud raudteetranspordi kui väiksema keskkonnamõjuga transpordiliigi arendamisele.

Uue sorteerimispargi rekonstrueerimistööd on jagatud kahte etappi, kus esimeses etapis toimuvad projekteerimis- ja ehitustööd, mis planeeritakse lõpetada 2023. aasta suve lõpus. Teises etapis valmib Tapa jaamas sorteerimiseks vajaliku automaatika ning sorteerimispargi ühendamine Tapa jaama turvanguseadmetega, mille tähtajaks on planeeritud 2024. aasta augustikuu.

Kokku on aastate 2014-2020 transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava maht 298 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC