Majandususaldus Eestis langes

Euroopa Komisjoni poolt avaldatud andmetel on Eesti majandususaldusindeks* mais pikaajalise keskmise (=100) suhtes 99.2 punkti ning see on 3.7 punkti madalam kui aprillis (indeks oli 102.9).

Kindlustunne langes kõigis ärisektorites ja ka tarbijatel. Pikaajalise keskmisega võrreldes püsib kindlustunne kõrgem kaubanduses ja tarbijatel, ning on sellest madalam tööstuses, ehituses ja teenindussektoris.

Euroopa Liidus tervikuna majandususaldus mais mõnevõrra tõusis (0.2 punkti võrra) ja on nüüd pikaajalise keskmise suhtes 106.5 punkti. Euroalal majandususalduse indeks tõusis kuuga 0.7 punkti ja oli 102.7.

Euroopa Liidu 17 riigis majandususaldus tõusis ja 9 langes.

Majandususaldus on kõrge Ungaris (118.8) ja Suurbritannias (118.5). Majandususaldus on kõige madalam Soomes (95.1), Luksemburgis (95.7), Prantsusmaal (96.7) ja Rumeenias (97.4).

Eestile oluliste ekspordimaade majandususaldus natuke langes, kuid püsib pikaajalisest keskmisest kõrgem. Nii oli majandususaldus Rootsis 105.0 (langus kuuga 2.2 punkti), Leedus 103.7 (langus kuuga 1.3 punkti) ja Lätis 103,4 (langus kuuga 1.9 punkti). Soomes on majandususaldus pikaajalisest keskmisest küll madalamal tasemel (95.1) kuid viimasel vaatlusel paranes 2,7 punkti.

Soomes paranes ehituse, tööstuse ja tarbijate ning halvenes kaubanduse ja teenindussektori kindlustunne.

*Euroopa Komisjoni poolt avaldatav töötleva tööstuse, jaekaubanduse, ehituse, teeninduse ja tarbijate sesoonselt silutud kindlustunde indikaatorite koondnäitaja (100 = pikaajaline keskmine). Eesti andmed kogub ja edastab Eesti Konjunktuuriinstituut

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!