Majandususaldus suurenes

Komisjoni poolt avaldatud andmetel on majandususaldusindeks* oktoobris pikaajalise keskmise (=100) suhtes 103.4 punkti ja see on 1.1 punkti parem kui septembris.

Ka Liidus tervikuna ja euroalal majandususaldus paranes. EL oli oktoobris 101.8 ja tõus kuuga oli 1.2 punkti, euroalal oli 97.8 ja tõus kuuga 0.9 punkti. Majandususaldus on nüüd paranenud 6 kuud järjest.

Majandususaldus on üle pikaajalise keskmise kolmes Balti riigis, Taanis, Saksamaal, Horvaatias, Ungaris, Austrias, Rootsis, Maltal ja Suurbritannias.

Majandususaldus langes 8 riigis ja oli endiselt madal Küprosel, Kreekas, Poolas, Sloveenias ja Soomes.

Eestile oluliste ekspordimaade majandususaldus on enamasti kõrgem Liidu keskmisest, kuid riikide arengutrendid on erinevad. Nii oli majandususaldus Lätis 103.2 (sama mis septembris), Leedus 103 (langus kuuga 2.4 punkti), Rootsis 104.3 (tõus kuuga 2.1 punkti). Soomes on  majandususaldus pikaajalisest keskmisest olulisel madalamal tasemel (93.7), kuid tõusis viimase kuuga 2.6 punkti. Soomes paranes majanduskonjunktuur kõigis majandusvaldkondades.

* Komisjoni poolt avaldatav töötleva tööstuse, jaekaubanduse, ehituse, teeninduse ja tarbijate sesoonselt silutud kindlustunde indikaatorite koondnäitaja (100 = pikaajaline keskmine 1990-2013). andmed kogub ja edastab

Allikas: www.ki.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 2 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest