Majandususaldus suurenes

Euroopa Komisjoni poolt avaldatud andmetel on Eesti majandususaldusindeks* oktoobris pikaajalise keskmise (=100) suhtes 103.4 punkti ja see on 1.1 punkti parem kui septembris.

Ka Euroopa Liidus tervikuna ja euroalal majandususaldus paranes. EL majandususaldusindeks oli oktoobris 101.8 ja tõus kuuga oli 1.2 punkti, euroalal oli indeks 97.8 ja tõus kuuga 0.9 punkti. Majandususaldus on nüüd paranenud 6 kuud järjest.

Majandususaldus on üle pikaajalise keskmise kolmes Balti riigis, Taanis, Saksamaal, Horvaatias, Ungaris, Austrias, Rootsis, Maltal ja Suurbritannias.

Majandususaldus langes 8 riigis ja oli endiselt madal Küprosel, Kreekas, Poolas, Sloveenias ja Soomes.

Eestile oluliste ekspordimaade majandususaldus on enamasti kõrgem Euroopa Liidu keskmisest, kuid riikide arengutrendid on erinevad. Nii oli majandususaldus Lätis 103.2 (sama mis septembris), Leedus 103 (langus kuuga 2.4 punkti), Rootsis 104.3 (tõus kuuga 2.1 punkti). Soomes on  majandususaldus pikaajalisest keskmisest olulisel madalamal tasemel (93.7), kuid tõusis viimase kuuga 2.6 punkti. Soomes paranes majanduskonjunktuur kõigis majandusvaldkondades.

*Euroopa Komisjoni poolt avaldatav töötleva tööstuse, jaekaubanduse, ehituse, teeninduse ja tarbijate sesoonselt silutud kindlustunde indikaatorite koondnäitaja (100 = pikaajaline keskmine 1990-2013). Eesti andmed kogub ja edastab Eesti Konjunktuuriinstituut

Allikas: www.ki.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

16 − 15 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!