Merko rajas Vääna-Jõesusse 140 km torustikke ning alustab uue etapi töödega

Vääna-Jõesuus ühisveevärgi ja kanalisatsioonitorustiku ning reoveepumplate ehitustöid teostav Merko lõpetas esimese kolme osa tööd 1,5 aastat enne lepingu lõpptähtaega. Kiirele tulemusele aitas kaasa konstruktiivne ja kiire koostöö tellija, piirkonna elanike ning alltöövõtjatega. Täna alustab Merko uue lepingu raames neljanda etapi ehitust Puraviku ja Nõmmerohu tee piirkonnas, kus 8 km torustike valmimine on planeeritud tänavu septembrisse.

Tööde tellija, Harku vallale kuuluva vee-ettevõtte OÜ Strantumi sõnul oli esimese kolme lepingu tähtaeg antud küll teatava varuga, kuid keerulisi ehitustingimusi arvestades tuli Merko ehitustempo positiivse üllatusena kõigile. „Sellises mastaabis projekti elluviimise eelduseks on professionaalsed partnerid ja igakülgne koostöö ning tuleb tõdeda, et Merkoga meil kõik sujus,“ ütles Strantumi projektijuht Valdo Liiv.

„Tegemist on suuremahulise ja piirkonnale olulise projektiga ning meil on siiralt hea meel, et suutsime esimese kolme etapi ehitustööd lõpetada poolteist aastat enne tähtaega ning enne uut kevad-suvist hooaega, mil rohkem inimesi Vääna-Jõesuus elab. Tänaseks on vee- ja kanalisatsioonitorustik paigas, üle 2400 kinnistule loodud veevärgiga liitumise võimalused ning ehitustööde käigus kannatada saanud asfalt, tänavad, aiad-väravad ning haljastus vähemalt samaväärselt taastatud. Vabandame veelkord töödega kaasnenud ebameeldivuste pärast ning täname elanikke operatiivse koostöö ja mõistva suhtumise eest,“ ütles Merko Ehitus Eesti ASi projektijuht Peeter Laidma.

Merko Ehitus Eesti ja Merko Infra rajasid Vääna-Jõesuu ühisveevärgi ja kanalisatsioonitorustiku osa 1, 2 ja 3 ehitustööde raames 70 kilomeetrit vee- ja 72 kilomeetrit kanalisatsioonitorustikke ning liitumispunkti enam kui 2400 kinnistule, mis parandab märkimisväärselt piirkonna elanike elukvaliteeti. Lisaks pakub ettevõte soovijatele ka veetrassi rajamist liitumispunktist eramuni.

Täna alustab Merko Ehitus Eesti uue lepingu raames neljanda etapi ehitust ehk vee- ja kanalisatsioonitorustiku rajamist Puraviku ja Nõmmerohu tee piirkonnas. Selle raames valmib 8 kilomeetrit torustikke ning tööde eeldatav valmimise tähtaeg on tänavu septembris. Ettevõte palub ka selle etapi tööde perioodil elanike mõistvat suhtumist ja koostööd.

Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi poolt kaasrahastatava Harku valla veemajandusprojekti raames rajatakse Vääna-Jõesuu, Viti ja Suurupi külades kokku ligi 200 km vee- ja kanalitorustikke, kaasaegsed veetöötlusjaamad ja uus reoveepuhasti. „Kuigi Suurupis ja osaliselt ka Vääna-Jõesuus tööd veel jätkuvad, on tänu varem valminud torustikele esimestel klientidel võimalik tarbimist juba veebruarist alustada,“ rõõmustab Harku abivallavanem Vello Viiburg. „2014. aasta lõpuks peaks ka viimane ekskavaator küladest lahkuma, peale mida saab ühe olulise etapi Harku valla kaasajastamisest lõppenuks lugeda.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 6 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus