Riigi Kinnisvara sõlmis uue Saaremaa Gümnaasiumi ehituslepingu Nordeconiga

NordeconNordecon AS ja Riigi Kinnisvara Aktsiaselts allkirjastasid lepingu tulevase Saaremaa Gümnaasiumi õppehoone ehituseks Kuressaares Väljaku tn 8 ja Garnisoni tn 18 kinnistutele. Uues riigigümnaasiumis on õppimisruumi 540 õpilasele. Ehituse maksumus on 6,168 mln eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustöödega tehakse algust juulis 2020 eesmärgiga anda hoone kooliperele üle 2021 kooliaasta alguseks.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin märkis, et uue koolihoone rajamine on alati oluline sündmus nii kõigile projektis osalejatele kui kohalikule kogukonnale. „Riigigümnaasiumite projekt annab hea võimaluse luua kaasaegseid koolihooneid ja õpikeskkondi üle Eesti. Rõõm on tõdeda, et oleme tänaseks jõudnud järjega Saaremaale. Koostöös Nordeconiga oleme ka varem koolihooneid ehitanud ning usume, et Saaremaa riigigümnaasiumi ehitus on heades kätes,“ lisas Kusmin.

„Koolihoonete ehitus on Nordeconile südamelähedane. Teeme oma valdkonnas kõrgetasemelist tööd ja näeme selles võimalust anda panus ka Eesti koolihariduse kõrge taseme toetuseks,“ kommenteeris Nordecon juhatuse esimees Gerd Müller. „Riigi Kinnisvara näitab Eesti ehitusturul head eeskuju, seades ehitusprojektides olulisele kohale nii kvaliteetse arhitektuurse lahenduse kui energiatõhususe, millest juhindumine on tulevikus aina olulisem.“

Hoone autoriteks on Martin Kinks, Risto Parve, Kai Süda, Margit Valma ja Heldi Jürisoo arhitektuuribüroost KARISMA arhitektid, kes võitsid kavandiga „Sirge“ Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Saaremaa Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga 2018. aastal korraldatud arhitektuurikonkursi.

Saaremaa Gümnaasium sobib hästi täiendama uute riigigümnaasiumite võrgustikku üle Eesti. Koolihoone on kompaktse vormiga, osaliselt kahe-, osaliselt kolmekorruseline, netopinnaga ca 4300 m². Hoone kandvad konstruktsioonid on ristkiht- ja liimpuitkonstruktsioonidest. Koolihoonel on keskne läbi korruste ulatuv aatrium, mis ühendab kahte klassiruumidega hoonetiiba. Ka klassiruumide esised ühisalad on avarad ja liigendatud. Vaiksemad tsoonid võimaldavad omaette olemist. Läbi kahe korruse kulgevad õhuruumid ning valgusšahtid katuselt annavad ühisaladele täiendavalt valgust ja õhulisust.

Hoone piklikust peamahust väljaulatuvad osad on kaetud fassaadikanga süsteemiga, mis tagab lõunafassaadidel päikesekaitse. Fassaadikangas tekitab olukorra, kus hoone on ajas muutuv – päevasel ajal monoliitne hoonemaht muutub hämaras õhuliseks ja läbikumavaks. Hoone sisene valgus ja tegevused paistavad fassaadile välja. Tiibades paiknevad klassiruumid on suunatud ilmakaarte suhtes itta ja läände. See loob soodsa olukorra õppetöö jaoks, kuid tekitab vajaduse külgsuunast tuleva päiksevalguse varjestamiseks. Sellel eesmärgil on kavandatud klassi- ja tööruumide fassaadidele välised statsionaarsed puidust päikesekaitse ribid.

Saaremaa Gümnaasium on plaanis avada 2021. aasta sügisel. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine