Statistikaamet: Aprillis suurenes müügitulu enim tööstuskaupade kauplustes

Statistikaamet / Statistics EstoniaStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu aprillis 846 miljonit eurot. Eelmise aasta aprilliga võrreldes suurenes müügitulu püsivhindades 12%.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak tõi välja, et jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvu mõjutasid enim tööstuskaupade kauplused, kus müügitulu suurenes aastaga 26%. „Nende ettevõtete müügitulu kiirele kasvule avaldas mõju eelkõige see, et eelmise aasta aprillis olid kaubanduskeskused eriolukorra tõttu terve kuu suletud,“ selgitas Pihlak.

Enim suurenes müügitulu tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, kus müük kasvas aastaga ligi neli korda. „Pea kaks korda suurenes müügitulu veel ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad ehk siis niinimetatud kaubamajades,“ lisas Pihlak.

Müügitulu kasvas veel kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil (33%), majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (23%), muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga (15%) ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (13%). Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vähenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplusetes (12%).

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu suurenes aprillis 13%. Üle pika aja pöördus langusesse toidukaupluste müügitulu, mis vähenes eelmise aasta aprilliga võrreldes 3%.

Märtsiga võrreldes vähenes aprillis jaekaubandusettevõtete müügitulu 6%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 2%. Tänavu nelja esimese kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu mullusega võrreldes 11%.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC