Statistikaamet: Augustis tootjahinnaindeks langes

StatistikaametTööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 2019. aasta augustis 0,2% võrreldes juuliga ja eelmise aasta sama kuuga võrreldes 1,3%. Ekspordi- ja impordihinnaindeksid langesid nii võrdluses juuli kui ka 2018. aasta augustiga.

Tootjahinnaindeksit mõjutas augustis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete ja kütteõlide ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises, samuti hinnatõus puittoodete ja mööbli tootmises.

Võrreldes 2018. aasta augustiga mõjutas indeksit eelkõige hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises ning elektri- ja soojusenergiaga varustamises, samuti hinnatõus mäetööstuses ja toiduainete tootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, august 2019
Tegevusala EMTAK 2008 järgi Juuli 2019 – august 2019, % August 2018 – august 2019, %
KOKKU –0,2 –1,3
Töötlev tööstus –0,2 –1,2
Mäetööstus 0,9 7,5
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine 0,1 –8,7
Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus 0 0,9

Ekspordihinnaindeks langes võrreldes juuliga 0,4%. Kõige rohkem langes naftasaaduste, nahast toodete ja jalatsite ning elektroonikaseadmete hind ning tõusis elektrienergia, toormetsa ja mööbli hind. Eelmise aasta augustiga võrreldes langes ekspordihinnaindeks 1,6%.

Impordihinnaindeks langes võrreldes juuliga 0,2%. Keskmisest enam langes elektrienergia, naftasaaduste ja puittoodete hind, samal ajal tõusis põllumajandussaaduste ning metallide hind. Võrreldes 2018. aasta augustiga langes impordihinnaindeks 0,6%.

Statistika alus on küsimustikud „Tootjahind“, „Ekspordihind“ ja „Impordihind“, mille esitamise tähtaeg oli 6. september 2019. Statistikaamet avaldas tootjahinnaindeksite kuu kokkuvõtte üheksa tööpäevaga. Statistikatööde „Tööstustoodangu tootjahinnaindeks“, „Ekspordihinnaindeks“ ja „Impordihinnaindeks“ avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel statistikaamet nende statistikatööde tegemiseks andmeid kogub ja analüüsib.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC