Statistikaamet: Detsembris jätkus tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus

Eesti StatistikaStatistikaameti andmete kohaselt oli tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus detsembris võrreldes novembriga -0,9% ja võrreldes eelmise aasta detsembriga -1,2%.

Tootjahinnaindeksit mõjutas novembriga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektrienergia ja elektroonikaseadmete tootmises, veevarustuses ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Veevarustuses on mõju seotud pealinna veetariifide langetamisega. Indeksit mõjutas ka hinnatõus kütteõlide ja plasttoodete tootmises.

Eelmise aasta detsembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete ning paberi tootmises, samuti hinnatõus kütteõlide tootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, detsember 2019
Tegevusala EMTAK 2008 järgi November 2019 – detsember 2019, % Detsember 2018 – detsember 2019, %
KOKKU -0,9 -1,2
Töötlev -0,3 -0,1
Mäetööstus -1,4 2,9
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine -7,7 -17,5
Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus -10,2 -9,4

Ekspordihinnaindeks muutus novembriga võrreldes –0,5%. Kõige rohkem langes elektrienergia, elektroonikaseadmete ja turbatoodete ning tõusis tekstiilitoodete ja mööbli hind. Võrreldes 2018. aasta detsembriga, langes ekspordihinnaindeks 0,1%.

Impordihinnaindeks muutus novembriga võrreldes 0,2%. Keskmisest enam tõusis põllumajandussaaduste, toormetsa ja elektriseadmete hind, aga langes elektrienergia, nahktoodete ja jalatsite ning metallide hind. Võrreldes 2018. aasta detsembriga, tõusis impordihinnaindeks 0,8%.

alus on küsimustikud „Tootjahind“, „Ekspordihind“ ja „Impordihind“, mille esitamise tähtaeg oli 6. jaanuar 2020. Statistikaamet avaldas tootjahinnaindeksite kuukokkuvõtte üheksa tööpäevaga. Statistikaamet kogub ja analüüsib andmeid statistikatööde „Tööstustoodangu tootjahinnaindeks“, „Ekspordihinnaindeks“ ja „Impordihinnaindeks“ tegemiseks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest