Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu langus on kestnud juba aasta aega

StatistikaametStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 912 miljonit eurot. Eelmise aasta sama kuuga võrreldes vähenes müügitulu püsivhindades 8%.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul on jaekaubandusettevõtete müügitulu langenud viimased kaksteist kuud. Augustis mõjutasid müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus eelmise aasta sama kuuga võrreldes vähenes müük 11%. „Müügitulu langes enamikul tegevusaladel, vaid apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes kasvas müük aastaga 4%,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu kõige rohkem ehk 23% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 16% vähenes müügitulu veel muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning 15% kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil.

Nii toidukaupade kaupluste kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu langes eelmise aasta augustiga võrreldes 4%.

Juuliga võrreldes kasvas augustis jaekaubandusettevõtete müügitulu 1%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuu tasemele.

2023. aasta esimese kaheksa kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 9% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika