Statistikaamet: Mais jaekaubandusettevõtete müügitulu kasv aeglustus

Eesti StatistikaStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu mais 646 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta maiga võrreldes püsivhindades 2%. Kui aprillis kasvas müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 8%, siis mais kasv aeglustus.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv mais aeglustus. Kui aprillis suurenes nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 11%, siis mais oli aastane kasv 4%. Müügitulu suurenes viiel ja vähenes kahel tegevusalal. Enim suurenes müügitulu muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (mõlemas oli kasv 10%). Keskmisest enam suurenes müügitulu veel ka muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus müüakse peamiselt arvuteid ja nende lisaseadmeid, raamatuid, sporditarbeid, mänge, mänguasju, lilli, istikuid jm (kasv 6%).

Mais aeglustus müügitulu kasv toidukaupade kauplustes. Kui aprillis oli müügitulu kasv aastases võrdluses 7%, siis mais 2%.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu pöördus mais langusesse ning vähenes eelmise aasta maiga võrreldes 4%.

Võrreldes eelmise kuuga suurenes mais jaekaubandusettevõtete müügitulu 5%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müügitulu eelmise kuuga võrreldes 2%. 2019. aasta viie kuuga (jaanuar – mai) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes 5%.Statistika aluseks on Maksu- ja Tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte kolme tööpäevaga. Statistikatöö „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ avaliku huvi peamine esindaja on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel Statistikaamet seda statistikatööd teeb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

50 + = 56

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!