Statistikaamet: Märtsis suurenes apteekide müügitulu

Eesti StatistikaStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta märtsis 630 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta märtsiga suurenes müügitulu püsivhindades 4%.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv märtsis aeglustus. Kui veebruaris suurenes nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 13%, siis märtsis oli kasv 6%. Enim suurenes müük apteekides ja kosmeetikatarvete ning muudes spetsialiseeritud kauplustes. Mõlemal tegevusalal oli kasv 30%. Müügitulu suurenes veel posti või interneti kaudu tooteid müüvates kauplustes ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu vähenes eelmise aasta märtsiga võrreldes 43% tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 21% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades). Samuti kahanes müügitulu 10% kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta märtsiga võrreldes 8%. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu aga vähenes 13%.

Veebruariga võrreldes suurenes märtsis jaekaubandusettevõtete müügitulu 10%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 3%. Selle aasta esimese kolme kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 5%.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kokkuvõtte nelja tööpäevaga. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 2 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!