Statistikaamet: Tootjahinnaindeks mais langes

Eesti StatistikaTööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2019. aasta mais võrreldes aprilliga -0,4%ja võrreldes eelmise aasta maiga 1,1%.

Tootjahinnaindeksit mõjutas mais võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hinnalangus  elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises ning soojusenergiaga varustamises, samuti  hinnatõus puittoodete, kemikaalide ja metalltoodete tootmises.

Eelmise aasta maiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam elektrienergia, toiduainete ja puittoodete hinnatõus. Lisaks hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, mai 2019
Tegevusala EMTAK 2008 järgi Aprill 2019 – mai 2019, % Mai 2018 – mai 2019, %
KOKKU -0,4 1,1
Töötlev tööstus -0,3 -0,1
Mäetööstus -0,3 5,0
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine -2,0 6,9
Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus 0,0 0,0

Ekspordihinnaindeks langes mais võrreldes aprilliga 0,4% ja tõusis võrreldes eelmise aasta maiga 0,5%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam farmaatsiatoodete, elektrienergia ning turbatoodete hind, samal ajal langes elektroonikatoodete, põllumajandussaaduste ning elektriseadmete hind.

Impordihinnaindeks tõusis mais võrreldes aprilliga 0,3% ja võrreldes 2018. aasta maiga 1,1%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam toormetsa, naftatoodete ning nahast toodete ja jalatsite hind, samal ajal langes põllumajandussaaduste, metallide ning mööbli hind.

Statistika aluseks on küsimustikud „Tootjahind“, „Ekspordihind“ ja „Impordihind“, mille esitamise tähtaeg oli 06.06.2019. Statistikaamet avaldas tootjahinnaindeksite kuu kokkuvõtte 10 tööpäevaga. Statistikatööde „Tööstustoodangu tootjahinnaindeks“, „Ekspordihinnaindeks“ ja „Impordihinnaindeks“ avaliku huvi peamine esindaja on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel Statistikaamet nende statistikatööde tegemiseks andmeid kogub ja analüüsib.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC