Statistikaamet: Tootjahinnaindeks märtsis ei muutunud

Eesti StatistikaStatistikaameti andmetel oli tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus 2019. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0,0% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 0,4%.

Tootjahinnaindeksit mõjutas märtsis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hinnatõus  elektroonikaseadmete tootmises, puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning kütteõlide tootmises, samuti hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises.

Eelmise aasta märtsiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus toiduainete ja kütteõlide tootmises ning mäetööstuses. Lisaks hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, märts 2019
Tegevusala EMTAK 2008 järgi Veebruar 2019 – märts 2019, % Märts 2018 – märts 2019, %
KOKKU 0,0 0,4
Töötlev tööstus 0,5 0,1
Mäetööstus 1,3 5,2
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine -8,3 -3,7
Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus 0,0 0,0

Ekspordihinnaindeks tõusis märtsis võrreldes veebruariga 0,3% ja võrreldes 2018. aasta märtsiga 0,9%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam turbatoodete, rõivaesemete ja puittoodete hind, samal ajal langes elektrienergia, põllumajandussaaduste ning kummi- ja plasttoodete hind.

Impordihinnaindeks tõusis märtsis võrreldes veebruariga 0,2% ja võrreldes 2018. aasta märtsiga 1,4%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam naftatoodete ning muude transpordivahendite  hind, samal ajal langes elektrienergia, toormetsa ning rõivaesemete hind.

Statistika aluseks on küsimustikud „Tootjahind“, „Ekspordihind“ ja „Impordihind“, mille esitamise tähtaeg oli 06.04.2019. Statistikaamet avaldas tootjahinnaindeksite kuu kokkuvõtte 9 tööpäevaga. Statistikatööde „Tööstustoodangu tootjahinnaindeks“, „Ekspordihinnaindeks“ ja „Impordihinnaindeks“ avaliku huvi peamine esindaja on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel Statistikaamet nende statistikatööde tegemiseks andmeid kogub ja analüüsib.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

48 + = 54

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!