Statistikaamet: Tootmismahud kahanesid enam kui pooltes töötleva tööstuse harudes

StatistikaametStatistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted möödunud aasta novembris 2% vähem toodangut kui 2019. aastal samal ajal. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang töötlevas tööstuses 1% ja energeetikas 12%, kasvas aga mäetööstuses 2%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütik Helle Bunder ütleb, et novembris võis rohkem kui pooltes töötleva tööstuse harudest täheldada mahtude kahanemist. „Suurema osatähtsusega tegevusaladest vähenes toodang metalltoodete, elektriseadmete ja toiduainete tootmises. Oktoobrile sarnaselt näitasid suurematest töötleva tööstuse tegevusaladest tugevat kasvu arvutite ja elektroonikaseadmete tootmine ning puidu töötlemine,“ täiendas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 68% müüdi välisturule, ekspordi osa sellest oli suurim farmaatsia ja arvutite ning elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes 2019. aastaga 3%, kuid müük siseturule kahanes 3%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti novembris võrreldes oktoobriga tööstuses kokku 1% ja töötlevas tööstuses 2% vähem toodangut.

Energeetika valdkonnas vähenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes 2019. aasta novembriga 14% ja soojuse tootmine 10%.

Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!