Tartu kesklinna üldplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise aruanne läheb avalikule arutelule

suunas avalikule väljapanekule Kesklinna üldplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande, mis käsitleb linnavolikogus 27. juunil 2013 heaks kiidetud Tartu kesklinna üldplaneeringu eskiislahendust.

Planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku sõnul on tegemist kesklinna üldplaneeringu lõpplahendust mõjutava olulise dokumendiga. Aruandes toodud mõjude hindamise tulemused ja ettepanekud näitavad, et praeguseks valitud planeeringu põhisuunad on õigustatud ja kesklinna tihendamine on kõiki mõjuvaldkondi analüüsides tervikuna positiivse iseloomuga.

Planeeringualaks on Tartu kesklinn (linna üldkeskus), mis piirneb Tartu linna üldplaneeringu järgi Pargi ja Aida tänava, Emajõe, Paju tänava, Pika, Sauna, Laia, K. E. von Baeri, Vallikraavi, J. Kuperjanovi, Pepleri ja Väike-Tähe tänavatega ca 180 ha suurusel alal.

Üldplaneeringu üks ülesanne on kujundada kesklinna ruumilise arengu põhimõtted ning hinnata ruumilise arenguga kaasneda võivaid majanduslikke, sotsiaalseid ja kultuurilisi mõjusid. Mõjude hindamise tulemusena selgus, et valdavalt ei kaasne hindamise aluseks olnud eskiislahenduse elluviimisega eeldatavalt otseselt olulist negatiivset keskkonnamõju.

Keskkonnamõju strateegilise hindamise aruandes võrreldakse enne Teist maailmasõda hoonestatud olnud alade taashoonestamisel põhinevat stsenaariumi situatsiooniga, mis kujuneks olemasoleva olukorra jätkudes. Leiti, et Tartu linna ja kesklinna konteksti arvestades oleks täiendav hoonestamine pigem positiivne. Kaasnevad võimalikud negatiivsed mõjud linnaloodusele on eeldatavalt piisaval määral leevendatavad.

Avalik väljapanek toimub 09.12.2013-12.01.2014 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna fuajees aadressil 3.

Avalik arutelu toimub 13. jaanuaril 2013 kell 17.00 Tartu Raekoja saalis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

65 − = 63

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine