Tartu uue kaubamaja eskiislahendus läheb avalikule arutelule

TartuEilsel istungil otsustas linnavalitsus suunata tn 1 krundi (Tartu Kaubamaja) detailplaneeringu avalikule arutelule.

tänava äärse R-kioski jaoks tahaksime küll praegusest paremat lahendust leida,” lootis abilinnapea Jarno Laur. “Kui kiosk hoonesse viia, saaks jalakäijatele pinda juurde, samas nõuaks see kaubamajalt ruumide ümberkorraldust. Loodetavasti tuleb arutelult häid ettepanekuid.”

2013. aasta juunis algatati uus eesmärgiga kaaluda võimalusi olemasolevale kaubanduskeskusele korruse peale ehitamiseks. Planeeringuala suurusega 12 000 m² asub arhitektuurimälestise Vabaduse pst 1 kaitsevööndis ning arheoloogilises miljööpiirkonnas.

Eskiislahendusega on ette nähtud hoonele neljanda korruse pealeehitus. Vanemuise teatri poole avanevale neljanda korruse tasapinnale on kavandatud katuseterrass. suurim lubatud maapealne korruselisus on neli, maa-alune kaks korrust. Suurim lubatud absoluutkõrgus on 63,2 m. Planeeringuga on sätestatud, et hoone katusele võivad lisanduda tehnoseadmed või- rajatised, mille horisontaalmõõde on kuni 1 m ja kõrgus on kuni 0,9 m kõrgem hoone suurimast lubatud absoluutkõrgusest.

Vabaduse pst poolse jalakäijate juurdepääsu pöördukse ümber on planeeritud rajada tuulekoda. olemasolevate ja planeeritud jalakäijate juurdepääsudele ning tänava bussiooteala kohale on kavandatud täiendavad varikatused. Jalakäijate juurdepääs hoonele toimub Küüni tn, Uueturu tn ja Vabaduse pst poolt. Planeeringuga on määratud aktiivsed tänavafrondi osad ning perspektiivselt jalakäijatele avatav külg. Hoone Küüni tänava poolsele küljele on planeeritud üks lisa sissepääs. Riia tn poole on antud võimalus trepi rajamiseks, mis tagab täiendava juurdepääsu bussiootealale. Juurde on kavandatud jalgrataste parkimisalasid.

Planeeringuga on seatud nõue, et hoonele neljanda korruse laiendamise ehitusloa ja kasutusloa saamise eelduseks on Küüni tänava poolse ühe täiendava sissepääsu rajamine. Linnavalitsus lisas arutelule suunamise otsusesse märkuse, et jätkatakse parema lahenduse otsimist tänava äärse R-kioski paiknemiseks.

Avalik arutelu toimub neljapäeval, 4. septembril 2014 kell 15.00 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamiste ruumis aadressil 3, III korrus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

85 − = 75

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine