Tartu vaksaliväljak läheb projekteerimisele

Tinter-projekt tunnistas riigihankel “Vaksali esise väljaku ja teede projekteerimine” edukaks OÜ Tinter- pakkumuse. Firmaga sõlmitakse hankeleping kogumaksumusega 38 748 eurot koos käibemaksuga.

Vaksaliesise väljaku võimalikke lahendusi on Tartus kaalutud juba 2013. aastast, mil vaksalihoones toimunud näitusel kõrvutati toonast väljakueskiisi avaliku ruumi parimate näidetega kogu maailmast. Eelmisel aastal jõudsid arutelud uude faasi, kui valmisid ka väljaku ümbruse kergliiklusteede eskiisprojektid. Tänavu aprillis arutleti Raekoja saalis eskiislahendust vaksalihoone esise väljaku sidumiseks kergliiklusteedega Näituse, ja Kuperjanovi tänavate suunal, et väljaku tulevane lahendus oleks ümbritseva linnaga orgaaniliselt seotud ning linnakodanikele ja-külalistele sujuvalt kasutatav.

Protsessi loogilise jätkuna kinnitas linnavalitsus mais ja juunis Vaksali tänava äärsete ning teiste ümbruskonna kergliiklusteede projekteerimistingimused. Riigihanke tulemusena valmiva projekti alusel leitakse lahendused lisaks väljakule ka kergliiklusteedele nii tn kui Näituse tn suunal, projekteeritakse kaks autoparklat ja kokku kolme kohta jalgrattaparklad. Projekteerimistööde tähtaeg on 2016. aasta märts.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC