Tõnis Rüütel: olen Viljar Arakase usku

EftenVäikeinvestor ja Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel ütles EfTENi uue kinnisvarafondi EfTEN Real Estate Fund III emissiooni kommenteerides, et teda huvitab iga aktsiaemissiooni puhul kaks olulist näitajat, milleks on pakutav toode ja emitendi juhtkonna usaldusväärsus.

„EfTENi kolmanda kinnisvarafondi aktsiate märkimise puhul on oluline tegur juhtkonna professionaalsus. Mina olen Viljar Arakase usku ja kui Viljar koos EfTENi meeskonnaga on tulnud välja aktsiaemissiooniga, siis mul on veendumus, et raha läheb teenima ja kasvatab investeeringut ning aitab kaasa turu arengule,“ lisas Rüütel, kes kinnitas, et kavatseb emissioonis osaleda. „Lühiajalises perspektiivis kutsub kaasa mõtlema börsile tulek, aga pikas vaates olen veendunud, et EfTENil on piirkonnas silmapiiril veel palju huvitavaid objekte, kus tagada investoritele korralikku tootlust,“ sõnas Rüütel.

EfTEN Real Estate Fund III aktsiate märkimisperiood on 15. juuni – 3. juuli 2015 ning minimaalne investeerimismaht on 10 000 eurot investori kohta. Fondi aktsiaid saavad märkida ainult Swedbanki kliendid. Tegemist on 10-aastase tähtajalise fondiga, millest 3 aastat on investeerimisperiood ning 7 aastat hoidmiseks ja väljumiseks. EfTEN Real Estate Fund III AS on plaanis peale investeerimisperioodi lõppemist ehk 2018. aastal noteerida Balti börsil, mille tulemusel muutub fond tähtajatuks ja aktsiaid saab osta-müüa läbi börsisüsteemi.

Lisaks EfTEN Capital AS’i partnerite ja fondijuhtide alginvesteeringule mahus 3,3 miljonit eurot plaanib EfTEN Real Estate Fund III kokku kaasata 6,5 – 36 miljonit eurot aktsiakapitali, mis investeeritakse rahavoogu tootvasse ärikinnisvarasse Balti riikides.

Aktsiate avalikku pakkumist korraldab fondivalitseja EfTEN Capital AS ja märkimist korraldab Swedbank. Finantsinspektsioon kinnitas EfTEN Real Estate Fund III AS põhikirja 4. juunil 2015.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC