Ülikooli varakambri tegijad pälvisid sisearhitektuuri aastapreemia

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis eelmise aasta 6. juulil avatud ülikooli varakambri sisearhitektid Margit Algus ja Margit Aule (KAOS Arhitektid) pälvisid muuseumisse loodud ruumi eest Eesti Kultuurkapitali sisearhitektuuri aastapreemia.

„Eesmärk oli luua unikaalsete esemete eksponeerimiseks väärikas keskkond. Soliidne ja kaasaegne nagu Tartu Ülikoolgi ,millel on väärikas ajalugu, kuid samas on see ka kaasaegne teadusasutus, mille kuvandiga moodne arhitektuurikeel hästi sobib,“ räägib arhitekt Margit Aule.

Ülikooli varakambri sisearhitektuurne lahendus TÜ ajaloo muuseumis lähtub tugevalt ekspositsiooni nimest. Kujundusega on püütud luua aardekambri meeleolu, kus ruum on kuldse ripplae ja justkui õhus rippuvate vitriinide abil muudetud salapäraseks ja hubaseks. Ülikooli väärtuslikematele varadele on loodud keskkond, mis tõstab esile nende erilisust ja väärtust ülikoolile ja Eestile laiemalt.

Eesti Kultuurkapital annab aastapreemiaid välja alates 1995. aastast kultuuritegelastele, kes möödunud aasta jooksul on enim silma paistnud.

Ülikooli varakambri ekspositsiooni meeskond on aasta kutselise koosluse kategoorias ka Tartu Kultuurikandja 2012 nominent.

Ülikooli varakamber TÜ ajaloo muuseumis ootab külastajaid K-P kella 11-17.

Varakambrit tutvustavat videolõiku saab vaadata siit: http://vimeo.com/52459884

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 84 = 90

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.11.2021 Kinnisvaraturundus