Uue Maailma festivalil saab kaasa rääkida endise lastestaadioni tulevikus

TallinnNädalavahetusel toimuva Uue Maailma tänavafestivali külastajad saavad Kesklinna valitsuse telgis kaasa rääkida kunagise lastestaadioni ala tuleviku kavandamisel.

„Praegu on Suur- ja Väike-Ameerika tänavate vahelisele alale loodud ajutine kasutus – seal on Ameerika aia nimeline kogukonnaaed, rannavõrkpalliväljakud, korvpalliplats, tenniselauad, WC. Linna pikem plaan on luua sinna eri vanustele suunatud mängu- ja spordiväljak. Tahaksimegi teada, milliseid konkreetseid ajaveetmisvõimalusi tahaksid tallinlased, eeskätt aga Uue Maailma ja Kassisaba asumite elanikud seal näha,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Kesklinna valitsuse telgis pakutakse tänavafestivali külastajatele võimalust hääletada meelepärase variandi kasuks. Valikus on eri vanustele suunatud mänguväljakud, jõulinnak, seiklusrada, palliväljakud, kogukonnaaed, jooksurada jm. Lisaks on elanikel võimalus pakkuda oma variant.

„Endise staadioni territoorium nn superministeeriumi taga jaotati pika kohtuvaidluse tulemusel riigi ja linna vahel. Riik erastas endale kuuluva osa ning sellele ehitatakse praegu kortermaju. Linnale kuuluvale maale on leitud vahekasutus, osa sellest on renditud kuni 2020. aasta sügiseni arendajale materjalide ladustamiseks. Pärast seda on võimalik hakata alale looma terviklahendust, millest võidavad kõik linna elanikud,“ lisas Svet.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC