Wow Elamuskeskus Saaremaal sai esimese külastuskeskusena Eestis süsinikneutraalsuse sertifikaadi

Olles vastutustundlik ettevõte ja tegelemas jätkusuutliku pereturismiga on WoW keskuses jaoks väga tähtis – pakkuda oma teenust hoides seejuures Saaremaad, Eestit ja kogu maailma. Seega Keskus jälgib rohenergia põhimõtteid ja energiasäästmist. Vastavalt Kyoto protokollile, mis on 1997. aastal vastu võetud rahvusvaheline leping, mille eesmärk on vähendada globaalset soojenemist põhjustavate gaaside heitkoguseid.

Kuna WOW elamuskeskus kasutab palju rohelist energiat, kattes täielikult sellest keskuse energia vajadused päikesepaneelidest saadavast energiast.

Energiasäästliku tulemusena ja süsiniku jalajälje tulemus on 104 tonni CO2 aastas.

Elamuskeskus kasutab 100% rohenergiat ja võimaldab selle tarbimist kõrvalolevatele ettevõtetele. Süsinikuneutraalsus saavutatakse süsiniku jalajälje arvutamise ja selle nullini vähendamise teel, kasutades selleks nii ettevõttesiseseid tõhusus-meetmeid kui ka väliste heitkoguste vähendamise projektide toetamist.

Kyoto protokolliga nõuti, et 41 riigis ja Euroopa Liidus vähendataks kuue kasvuhoonegaasi heitkoguseid 5,2 protsenti alla 1990. aasta taseme. Valitsuste, ettevõtete ja üksikisikute jaoks on see muutunud keskkonna- ja kliimamuutuste vastu võitlemise verstapostiks.

Kuna kõik toodavad kasvuhoonegaase, peamiselt CO2, siis on peamine eesmärk, kuidas vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid.

Süsinikuneutraalsuse sertifikaat kehtib üks aasta.

Sertifikaadi väljastaja on OÜ Venturagreen.

Venturagreen on ka süsinikdioksiidi projektide arendaja ning erinevate sertifitseerimisorganisatsioonide (Verra, Gold Standard, UNFCCC, ICR ja Carbon Trade) vahetusplatvormi liige. Venturagreen kompenseeris WOW elamuskeskuse nimel negatiivse süsinikdioksiidi jalajälje 104 kompensatsiooni ühiku (Gold Standard) ulatuses, mis vastab 104 tonnile CO2-le. Kui CO2 arvestusühikud on tasaarvestuseks (kompenseerimiseks) ära kasutatud, kõrvaldatakse need selle ettevõtte nimel, millega tasaarvestus tehti.

Venturagreeni keskkonnamõjude teadlaste meeskond arvutab süsinikdioksiidi jalajälje, kasutades kasvuhoonegaaside protokolli, mille valdkonnaks on otsesed heitkogused, mis pärinevad kontrollitud allikatest kui ka kaudsed heitkogused, mis tulenevad ettevõtte

tootmisest ning tekkivast väärtusahelast.

WOW Elamuskeskus on uhke, et on andnud oma panuse ühise suure eesmärgi saavutamisse, mis on jõuda käesoleva sajandi teises pooles tasakaaluni inimtekkelise kasvuhoonegaaside heite allikate ja sidujate lõikes.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC