2013. aastal määras Muinsuskaitseamet mälestiste omanikele restaureerimistoetusi kogusummas 546 445 eurot

Mälestiste omanike poolt laekus kinnismälestiste avarii-restaureerimistoetuste taotlusvooru 2013. aastaks 223 nõuetele vastavat taotlust. Muinsuskaitseametil oli 2013. aasta eelarvest tulenevalt võimalus anda välja toetusi kogusummas 546 445 eurot.

Toetused on ette nähtud kinnismälestiste, valdavalt hoonete konserveerimiseks, restaureerimiseks või optimaalsete säilitustingimuste tagamiseks, samuti muinsuskaitsealaste uuringute, eritingimuste ja projektide koostamiseks.

Taotluste hindamisel lähtuti toetuste eraldamise nõuetest ja kriteeriumitest, muuhulgas arvestati näiteks oma- ja/või kaasfinantseeringu olemasolu, tööde teostatavust. Samuti arvestati planeeritud tegevuse mõju mälestisega seotud piirkonna üldises kontekstis, mälestise seisukorda ja kavandatavate tööde vastavust mälestise säilimise tagamisel.

Mälestise omanike taotluste arv ja kogusumma toetusteks on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud. Kui 2011. aastal laekus taotlusi summas ligikaudu 1,6 mln eurot, siis 2013. aastaks oli see juba pea 3,6 mln eurot. Muinsuskaitseameti kaudu mälestiste omanikele suunatud avarii-restaureerimistoetuste üldsumma on aga jäänud 2010. aasta tasemele.

2013. aastal mälestiste omanikele eraldatud toetuste jaotusega saab tutvuda

Peale nimetatud abi saab 2013 aastal Muinsuskaitseameti kaudu toetusi ka pühakodade restaureerimiseks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal