Aasta kinnisvarategu 2011 auhinna sai Citycon

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL)Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) andis täna koostöös Nordeaga korraldatud konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“ esmakordselt üle auhinna „Aasta kinnisvarategu“, mille pälvis Rocca al Mare, Kristiine ja Magistrali kaubanduskeskuste Citycon. Konverents toimub koostöös Nordea pangaga.

„Peamiseks põhjuseks, miks Citycon laureaadiks osutus, oli raskel ajal teostatud suurtehing – Kristiine Keskuse ost. Turule andis see mõõdupuu järgmisteks tehinguteks ning selge sõnumi tervele ärisegmendile, et hoolimata keerulistest aegadest võib sobivatel tingimustel toimuda väga suuremahuline tehing,“ märkis EKFLi juhatuse esimees Peep Sooman.

„Teatavasti on turul sadu kinnisvaraomanikke, kes on aastaid oma vara otsas „kinni olnud“ ning nimetatud tehing tõestab ilmekalt, et turul on aktiivseid investoreid, kes on valmis korraliku kauba eest ka korralikku hinda maksma,“ sõnas Sooman.

Põhjamaade juhtiv kaubanduskinnisvara Citycon omandas möödunud aasta kevadel Kristiine Kaubanduskeskuse 105 miljoni euro eest, tõustes selle tehinguga ühtlasi üheks suurimaks varade eraomanikuks Eestis.

Lisaks Kristiine Kaubanduskeskuse ostule alustas Citycon möödunud aastal Mustamäel asuva Magistrali arendamist. 6,5 miljoni euro suuruse uuenduskuuri läbinud Magistral taasavatakse sel kevadel.

Cityconile kuuluv Kaubanduskeskuse ASi võitis möödunud aastal ka Äripäeva Kinnisvara TOPi.

otsustas hakata välja andma kinnisvara majandussektori aasta teo auhinda, kuna leidis, et majandussurutis näitab lõpumärke. Aeg on tunnustada neid, kes ka rasketel aastatel on teinud pingutusi kinnisvaraturu elavdamiseks ning olnud seeläbi ka suunanäitajad,“ märkis EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel.

Auhinda plaanib välja anda ka järgnevatel aastatel eeldusel, et on väärikaid tegijaid kinnisvarasektoris, keda EKFL-i kuuluvad nominentideks esitavad. Aasta kinnisvarategu auhind on Tauno Kangro poolt teostatud hinnaline skulptuur.

Auhinnale „Aasta kinnisvarategu 2011“ said kandidaate esitada kõik EKFLi liikmed ja strateegilised koostööpartnerid. Nominentide hulgast valis laureaadi välja -i juhatus, kelleks osutus Citycon.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC