Praktilised nõuanded: Kinnisvara ja tuludeklaratsioon

Käes on tuludeklaratsiooni esitamise aeg. Meie praktika näitab, et on mõned nüansid, millega alati eluaset ostes, müües või üürides ei arvestata ning mis võivad tulevikus kalliks maksma minna.

1. Kui elukaaslased soetavad laenuga korteri/maja ja eluaseme omanikuks on üks isik, kuid laenuvõtja on teine isik, siis tulumaksu mahaarvamise õigust ei ole kummalgi.

2. Kui kinnisturaamatusse on märgitud, et korteri juurde kuulub keldriboks ja parkimiskoht, siis tulumaksu tasuda ei tule. Samas, kui autokohale ja keldriboksile on seatud eraldi korteriomand (tavapraktika uusarenduste puhul), siis eluaset müües kehtib tulumaksuvabastus ainult korterile. Keldriboksi ja parkimiskoha ostu- ja müügihinna vahelt tuleb tulumaksu maksta.

3. Eluasemeid, mille müügilt tulumaksu maksma ei pea saab olla ainult üks. Näiteks, kui te elate nädalavahetustel perega Paides ja nädala sees elate ja töötate Tallinnas, siis peate valima kumb on teie peamine eluase.

4. Kui eluruumi omanik saab üüritulu, siis see kuulub maksustamisele. Üürilepingus ja arvetel on oluline märkida eraldi üür ja kõrvalkulud, sest kõrvalkulud (sh vesi, elekter jms) ei kuulu maksustamisele.

RE/MAX ProfessionalsArtikli allikas on Professionals
Professionals

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

33 − = 30

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine