Aleksandri tänavale kerkivad uued kortermajad

Tartu linnavalitsus kehtestas Aleksandri 51, 53 ja 55 kruntide ning lähiala detailplaneeringu, mis näeb ette uudse arhitektuuriga korterelamute rajamise. Ühtekokku planeeritakse ligi 40 uue korteri ehitust.

Planeeritav umbes 8250 m2 suurune ala asub Ees-Karlova asumis Aleksandri tn, Jõe tn ja Malmi tn vahelisel alal. Aleksandri 51, 53 ja 55 kruntidele on planeeritud kolm korterelamut suurima lubatud ehitusaluse pindalaga 2250 m2 ja kolme elamusse on kavandatud kuni 36 korterit. Aleksandri tn äärde kavandatud hoones on lubatud esimesele ja teisele korrusele rajada äri- ja büroopinnad, teisele ja kolmandale korrusele korterid. Jõe tn äärne ja krundisisene korterelamu on kahekorruselised ning nende kahe korterelamu mahus on lahendatud kõigi kolme hoone parkimine.
Aleksandri tn 49a krundile on planeeritud kahekorruseline kuni 4 korteriga elamu.

„Kuna antud piirkond ei sea kavandatavale hoonestusele miljöölisi ega arhitektuurseid piiranguid, siis annab planeering võimaluse kasutada huvitavaid ja kaasaegseid ruumilisi lahendusi,“ kommenteeris linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven. Planeeringu eskiislahenduse kohaselt avaneb Aleksandri tn äärde kavandatud kolmekorruselise hoone terrassiline külg astmeliselt sisehoovi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

6 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.11.2021 Kinnisvaraturundus