Coop Pank: Coop Pank arvestab MES-i kaaslaenu kodu omafinantseeringuna

Coop Pank (MES) pakub alates 3. detsembrist kodu soetamiseks Põlvamaale, Valgamaale, Võrumaale ja Ida-Virumaale kaaslaenu, mida arvestab kodulaenu omafinantseeringuna.

Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova sõnul on kaaslaen rahaline panga antava kodulaenu juurde. MES-i kaaslaenuga toetatakse elumajade ja ridaelamute ehitamist, ostmist või renoveerimist ning selle tähtaeg on kuni 50 aastat. Kaaslaen on mõeldud kodu rajamiseks , , Võrumaa või kuni 1000 elanikuga asustusüksustesse.

„Väljaspool tõmbekeskusi on kodu rajamine keerulisem, kuna sealse väärtus laenu tagatisena on linnadega võrreldes madalam. Kodumaise pangana soovime aga viia elu edasi igas Eestimaa nurgas ning püüame koos klientidega leida personaalseid lahendusi. MES-i kaaslaen pakub olulist tuge kodurajajatele nii Kagu-Eestis kui ka Ida-Virumaal ja oleme alates tänasest valmis kõiki soovijad kaaslaenu teemal nõustama ning laenupakkumisi tegema,“ lisas Ossipova.

MES-i juhatuse liige Leho Verk täpsustas, et MES-i kaaslaenu maksimaalne summa on 100 000 eurot, kuid see saab olla maksimaalselt 50% kodulaenu kogusummast. „Näiteks, kui soovib võtta maakodu ostmiseks kodulaenu 180 000 eurot, siis saab MES-i osakaal olla 90 000 eeldusel, et finantseerib laenu samuti 90 000 euro ulatuses,“ ütles Verk.

MES-i kaaslaenu kasutamiseks tuleb esmalt esitada pangale kodulaenu taotlus. Kui on teinud siduva laenupakkumise, tuleb taotlejal esitada see MES-ile koos kaaslaenu taotlusega ning muude MES-i poolt nõutavate dokumentidega. Seejärel teeb MES kaaslaenu taotluse rahuldamise kohta otsuse, mille laenutaotleja edastab pangale. ja MES valmistavad kumbki ette oma laenulepingud ja pärast lepingute allkirjastamist korraldab pank notariaalse tehingu.

1993. aastal asutatud (MES) eesmärk on toetada ja elavdada maapiirkonna ettevõtlust, luues paremaid võimalusi kapitalile ligipääsuks ning tõsta maaettevõtluse konkurentsivõimet.

kapitalil põhinev Coop on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 110 000 igapäevapanganduse klienti. kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline on kodumaine kaubanduskett Coop , mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Täpsemaid tingimusi kaaslaenu kasutamise kohta saab lugeda kodulehelt.

Soovitame kindlasti pidada kaaslaenu osas nõu ka Coop Panga laenuhalduriga.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC