DNB: maailma majanduskasv toetub arenguriikidele

DNB Pank8Globaalsesse majanduskasvu panustavad endiselt eelkõige tärkavad majandused. Samas on arenevate riikide – eelkõige Hiina – majandus hakanud jahtuma, mistõttu jääb majanduskasv ka globaalses plaanis üsna tagasihoidlikuks.

Maailmamajanduse kasvuks prognoosib DNB 2015. aastal 3,4 ning 2016. aastal 3,5 protsenti. Ka neile järgnevatel aastatel peaks majandus näitama üsna sarnaseid kasvunumbreid.

Eurotsooni riikide majandus kasvab DNB prognoosi järgi 2015. aastal aga vaid 1,2 protsenti. Kesist majanduskasvu ennustatakse ka teistele arenenud riikidele: 2015. aastal võib näitaja küündida 2,1 protsendini ning samas suurusjärgus kasv jätkub arvatavasti kuni 2018. aastani.

Arenevate majanduste kasvuks ennustab DNB käesoleval aastal 4,4 protsenti, mis ületab kõrge sissetulekuga riikide näitajat ligi kahekordselt. 2018. aastaks prognoositakse arenguriikidele keskmiselt 5,1-protsendilist majanduskasvu. „Arenevad riigid on oma tähtsust maailmamajanduses kiirelt suurendanud, mistõttu globaalne majanduskasv toetubki eelkõige neile,“ ütles DNB Panga juhatuse liige Meelis Paakspuu.

Ülemaailmsest majanduse jahenemisest pole siiski ka arenevad riigid puutumata jäänud. Hiinale ennustab DNB alanud aastaks 7,1-protsendilist kasvu, mis on madalaim alates 1990ndatest aastatest. „Hiina majandust mõjutavad negatiivses suunas nii globaalne hinnalangus kui ka ületootmine kohalikul kinnisvaraturul,“ lausus Paakspuu.

„Hiinast võib lähiaastatel majanduse kasvutempo poolest mööduda hoopis reformide teele asunud India, mis käesoleval aastal peaks saavutama 6-protsendilise kasvu,“ sõnas Paakspuu. 2017. aastaks ennustab DNB Hiina majanduskasvuks 6,3, Indiale aga juba 7 protsenti.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.05.2024 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine