EA Reng viib projekteerimise raskuspunkti Lääne turgudele

Leviv ebakindlus Eesti ehitusmaastikul on tugevalt mõjutanud olukorda projekteerimisturul, mis on EA Rengi hinnangul langenud tagasi „masu“-aegsesse hinnavõitlusse. Ettevõtte filosoofia ja kvaliteedistandardid ei võimalda ühendada olemuselt vastandlikke kriteeriume – odavat ja head. Seepärast loodi tütarettevõtted Norras ja Soomes, Suurbritannias käivad selleks ettevalmistustööd. 

Jüri Rass, EA Reng AS juhatuse esimees, selgitas: „alustasime intensiivselt Norraga tegelemist aasta tagasi. Ettevõtte EA Reng Prosjektering lõime kevadel ning meeskonna komplekteerimisel kasutasime mitmeid Eestiga seotud Norra spetsialiste. Intensiivne müügitöö ja Eesti ettevõtete üldine hea maine viisid esimese suurema lepingu sõlmimiseni. Eelmisel nädalal asusime projekteerima spordi­kompleksi ja apartment-hotelli, kokku 20 000 m², Norra naftapealinna – Stavangeri lähedal.“

Jüri Rass jätkas: „Ka Soome oleme läbi aastate üht-teist projekteerinud, ent sügisest võtsime asja põhjalikult ette – läksime enamusosanikuks korraliku referents­nimekirjaga arhitektuurifirmasse. Alustasime jäähalli projekteerimisega Helsingisse.“

EA Rengi konkurentsieeliseks Lääne turgudel on 7-aastane BIM-projekteerimise kogemus, mis ühendatuna tugevasse ja kokku töötanud meeskonda annab tugevad argumendid tööde saamiseks.

„Samas on Eesti koduturuna jätkuvalt oluline.“ lõpetas Rass.

EA Reng AS (www.eareng.ee) on Eesti juhtiv BIM (ehituse infomudel) tehnoloogial ning koostööplatvormil põhinevat arhitektuurset ja ehituslikku projekteerimist, projektijuhtimist ning järelevalvet pakkuv ettevõte. EA Reng asutati 1990. aastal ja tal on viis tütarettevõtet: Projektkeskus OÜ on tegev veemajanduse ja infrastruktuuri alal, EA Reng Projekt Valgevenes, EA Reng Projekt Ukrainas ning alates 2013. EA Reng Prosjektering Norras ja EA Reng Suunnittelu Soomes. Selle aasta töödest on tuntumad: neljale ministeeriumile kavandatud kaksiktorn Suur-Ameerika tänaval Tallinnas, mis on Eesti esimene tõeline ja täiemõõtmeline BIM projekt, Ülemiste Kaubanduskeskuse laiendus, Tallinna Postimaja ümberehitus kaubanduskeskuseks jpt. Kontserni 2013. aasta käive saab olema 3,5 miljonit eurot. EA Rengis töötab koos tütarettevõtetega ligi 100 inimest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 78 = 82

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!