Eesti Korteriühistute Liit soovib, et europarlamendi saadikud seisaksid taskukohase eluaseme eest

Korterühistute Liit kui Euroopa Elamuorganisatsioonide Liidu CECODHAS liige edastab avalikkusele nii Eesti Korteriühistute Liidu kui ka Euroopa elamuorganisatsioonide pöördumise europarlamenti kandideerijatele, milles kutsutakse üles tagama igale inimesele taskukohane eluase. “See on võti sotsiaalsete probleemide (tööpuudus, tõrjutus, migratsioon jt.) lahendamisel,” seisab liidu pöördumises.

Korteriühistute Liit on seisukohal ,et suurenema peaks koostöö eluasemedefitsiidi vähendamiseks ning tuleks luua üle-euroopalised ja liikmesriikides riiklikud elamumajanduse strateegiad, mis võimaldavad toime tulla kasvavate energiakuludega.

“Kortermajade Eestis peab olema riigi energiamajanduse arengukavas (ENMAK 2030) riiklikult soodustatud ja toetatud prioriteet. Korteriühistuid tuleb elamute rekonstrueerimisel toetada vastavalt ENMAK raames läbianalüüsitud sekkuvale stsenaariumile, mis tagab elanike tõusva elukvaliteedi ning ergutab maksutulu ja töökohtade loolise näol oluliselt sisemajandust,” seisab liidu pöördumises.

“Arvestades Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu direktiivide eesmärkidega tuleks edendada ühenduses korteriühistute energiatõhusust, võttes arvesse kliimat ja kohalikke tingimusi ning sisekeskkonna nõudeid ning tasuvust,” öeldakse pöördumises.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

14 + = 18

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest