Eesti Pank: Viiruse teise laine mõjusid on tööturult veel vara otsida

Eesti PankInimeste naasmise tõttu tööturule suurenes kolmandas kvartalis tööpuudus eelneva kvartali 7,1 protsendilt 7,7 protsendini. Samal ajal hõivatute arv suurenes võrreldes eelneva kvartaliga ning tõus ületas tavapärast suvist hõivekasvu.

Piirangute tühistamine tõi suvekuudel tööturule leevendust ja pidurdas hõive kahanemist. Seda näitab töölepingute arvu stabiliseerumine töötamise registris ja töötukassa andmed näitavad, et ka registreeritud töötute arv kahanes mõnevõrra. Oktoober ja novembri esimesed nädalad on tööturul möödunud kardetust paremini – töölepingute arv pole märkimisväärselt vähenema hakanud ja kuigi registreeritud töötute arv suureneb, ei ole koondamiste arv seni hüppeliselt tõusnud.

Kevadisele kriisile järgnenud tagasipõrget hakkab paraku pidurdama koroonaviiruse epideemia teine laine. Tervishoiusüsteemi võimekuse säilitamise nimel on nii Eestis kui ka meie peamiste kaubanduspartnerite juures kehtestamisel piiranguid, mis pidurdavad aasta viimases kvartalis majandusaktiivsust ja nõrgestavad ka tööturu olukorda. Samas võib loota, et positiivsed uudised testitava koroonavaktsiini tõhususe kohta ja peagi alata tõotav vaktsineerimine annavad ettevõtetele piisavalt usku, et nõudlus taastub peagi ning see motiveerib töökohti säilitama.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC