Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitushankele laekus neli pakkumust

ASi väljakuulutatud ehitustööde riigihankele “Mälestuste väli – Rahva Muuseumi peahoone ehitus” laekus tähtajaks neli pakkumust, millest kolm jäid eeldatava maksumuse piiresse. Hankedokumendid võttis välja kokku 26 ettevõtet ning neilt laekus 186 täpsustavat küsimust.

Hankekomisjon alustab kontrollima mahuka dokumentatsiooni vastavaust hanketingimustele ning edastab seejärel ettevõtte juhatusele ettepaneku hanketulemuste kinnitamiseks. Muuseumihoone ehitajaga on plaanis sõlmida tuleva aasta jaanuaris ja hoone ehitamine on kavandatud aastatel 2013-2015, millele järgneb hoone sisustamine ja muuseumi püsinäituste rajamine. Rahva Muuseumi (ERM) uus peahoone on plaanis avada 2016. aasta lõpus.

ERMi uue peahoone jaguneb neljaks hankeks ja ehituslepinguks. Käesolev riigihange viiakse läbi eesmärgiga leida ERMi ehituse peatöövõtja, kelle ülesandeks on uue hoone ehitamine. Käesoleva ehitushanke eeldatav on 48,65 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Järgneva kolme hankega leitakse peahoone sprinklersüsteemi, küttesüsteemi ning välisrajatiste ja –alade väljaehitajad. ERMi rajamise ja sisustamise eeldatav kogumaksumus on 63,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

ERMi uus peahoone on kavandatud ehitada Tartusse, Raadile. Uue hoone tarbeks on muuseumil kasutada kolm kinnistut linna ja Tartu valla territooriumil. Hoone on kavandatud kahe omavalitsuse territooriumile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

5 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal