Ehitussektori muredega võitlev digitaalehituse häkaton ootab osalejaid

Majandus- ja KommunikatsiooniministeeriumDigitaalehituse klaster, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Garage48 kutsuvad osalema digitaalehituse häkatonil, mille eesmärk on välja töötada lahendused ehitusvaldkonna kitsaskohtade parandamiseks.

25.-27. septembril toimuvale virtuaalsele häkatonile oodatakse osalema nii kodu- kui ka välismaiseid ettevõtteid, kes tunnetavad ehitusvaldkonna puudujääke, mida saaks digitaalsete lahendustega likvideerida. Eesmärk on luua 48 tunni jooksul ehitussektori digitaliseerimist toetavad “klikitavad prototüübid” või töötavad lahendused.

Digitaalehituse klastri juhatuse liikme Martin Polikarpuse sõnul vajab ehitusvaldkond tiigrihüpet. “Me näeme selgelt, et pelgalt kirka ja haamriga enam valdkonda arendada ei saa ja vajame digitaalseid lahendusi üle terve ehituse elukaare,” lausus ta. “Loodetavasti suudame selle virtuaalse nädalavahetuse jooksul luua nii mõnegi prototüübi, mis aitaks lahendada probleeme ehitussektoris.”

MKMi ehitus- ja elamuosakonna digitaalehituse valdkonnajuht Jaan Saar lisas, et häkaton on hea võimalus uute ideede ja lahenduste testimiseks. “Ehitus on digitaliseerimises teistest sektoritest maha jäänud, kuid see on muutumas – ettevõtted otsivad aktiivselt võimalusi, kuidas iganenud protsessid kaasajastada. Riigi poolt aitame kaasa e-ehituse platvormi loomisega, mis teeb ehitatud keskkonnaga seotud andmed ja teenused lihtsamini kättesaadavaks,” ütles Saar.

MKM paneb auhinnaks välja ka 15 000 euro suuruse stardikapitali žürii poolt valitud tiimile, kes integreerib kõige paremini oma teenuse e-ehituse platvormiga.

Häkatonil osalemiseks tuleb saata ehitusvaldkonnaga seotud probleemikirjeldus e-posti aadressile martin.polikarpus@siga.swiss. Kõik esitatud probleemikirjeldused lisatakse häkatoni väljakutsete nimekirja.

Digitaalehituse häkatoni korraldavad Digitaalehituse klaster, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Garage48. Ettevõtmist toetab ka EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Häkaton on osa rahvusvahelise tippkonverentsi World Summit On Digital Built Environment 2020 eelürituste programmist. Kolmas WDBE konverents toimub sel sügisel virtuaalses Tallinnas ja Helsingis. Sündmusel kajastatav viib osalejad tulevikuradadele ning annab võimaluse unistada suurelt ning avastada elukeskkonda, kus elame 10–30 aasta pärast. Sügisesele suursündmusele eelnevad 2020. aasta jooksul veel mitu üritust.

Rohkem infot häkatoni kohta: https://garage48.org/events/garage48-digital-construction-2020

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal