EKI analüüs: Eesti majanduse olukord on stabiilne

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) poolt läbi viidud majandusekspertide uuringust lähtub, et Eesti majanduse üldine olukord poole aasta pärast võrreldes tänasega pigem paraneb.

63 protsenti EKI poolt küsitletud ekspertidest arvas, et majanduse olukord võrreldes praegusega on poole aasta pärast sama ja 37 protsenti ekspertidest aga hindas, et olukord on parem kui praegu.

Eesti majandust takistavaks teguriks nimetavad eksperdid kvalifitseeritud tööjõu ja nõudluse puudust, rahvusvahelise konkurentsivõime vähesust ja ekspordibarjääre.

„Võrreldes kolme aasta taguse ajaga on majandusarengut takistavaid probleeme vähem kõikides valdkondades, välja arvatud kvalifitseeritud tööjõu puudus ja ekspordibarjäärid. Peame täpsemalt hindama nende barjääride tekkimise põhjusi ja otsima lahendusi nende kõrvaldamiseks, seetõttu viime läbi vastava uuringu,“ ütles Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede.

Reede lisas, et kuigi eksport lähiriikidesse on vähenenud, on samas hakanud kasvama eksport Saksamaale, Rootsi, Hollandisse, Ameerika Ühendriikidesse jt stabiilselt kasvavatele turgudele. „See tendents on Eesti majandusele väga oluline, uute turgude leidmine ja nende hoidmine on majanduskasvu võtmetegur,“ lisas ta.

EKI uuringust lähtub, et tarbijate kindlustunne on heal tasemel ja eratarbimine kasvab. Elanike ootused nii oma pere kui riigi majandusolukorrale on pigem positiivsed.

Selle aasta Eesti majanduskasvuks ennustab EKI majandusekspertide grupp 1,8 protsenti, inflatsiooni määraks 0,6 protsenti, töötuse määraks 7,4 protsenti ja keskmiseks kuupalgaks 1050 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

89 − = 79

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus