Elu korteriühistus: Korteriühistu liikmete nimekiri (1)

katri-sarapuuMeie on loodud aastakümneid tagasi. Eramus on vahetunud enamus püsielanikke. Kes pole ka kirjalikult allkirjastanud, et ta on liige. Tean, et korterit ostes on automaatselt ka korteriühistu liige. Seoses renoveerimisega sooviksin, et dokumentatsioon oleks igati korrektne. Siit küsimus – kuidas peaks toimima, kas korteriomanik peaks vabas vormis esitama oma korteriühistuga liitumise avalduse ja millise kuupäevaga.

Vastavalt korteriühistuseaduse §-le 5 on liikmeks kõik ühe või mitme korteriomanditeks jagatud kinnisasja korteriomanikud, kui korteriühistu moodustamise otsus on tehtud korteriühistuseaduses sätestatud korras. Seega korteriühistu on sundühistu, kuhu kuuluvad kõik selle korteriomanikud.

kandmisel mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse esitatakse registripidajale muuhulgas korteriühistu liikmete nimekiri. Korteriühistu liikmete nimekiri peab sisaldama igaühe nime, liikmeks astumise aega, isiku- või registrikoodi, isikukoodi puudumisel sünnipäeva, -kuud ja -aastat, korteri numbrit, liikmele kuuluvat häälte arvu ja tema osamaksu suurust ning selle tasumise aega, andmeid liikme väljaastumise või väljaarvamise kohta.

Seega, kui liikmete nimekiri on muutunud, peate esitama äriregistrile kandeavalduse liikmete nimekirja muutmiseks ja uue korteriühistu liikmete nimekirja, korteriomanikud ei pea esitama avaldust korteriühistuga liitumiseks.

One comment on “Elu korteriühistus: Korteriühistu liikmete nimekiri
  1. Vello ütleb:

    Antud artiklis jäi paar asja segaseks.

    Mida tuleb teha siis, kui korter kuulub mitmele omanikule. Korteriühistuseaduse § 5 lõige 5 ütleb: Kui korteriomand kuulub mitmele omanikule, võetakse korteriühistu liikmeks üks omanikest vastavalt nendevahelisele kirjalikule kokkuleppele. Mis dokument siis on kirjalik kokkulepe on?

    Samuti paluks lahti seletada see artiklis olev lause “Seega, kui ühistu liikmete nimekiri on muutunud, peate esitama äriregistrile kandeavalduse korteriühistu liikmete nimekirja muutmiseks ja uue korteriühistu liikmete nimekirja” Kas saan sellest õigesti aru, et kui korteriühistu liikmete nimekirjas on tehtud muudatus siis võtan kinnisturaamatu väljavõtte ja viin selle äriregistrile?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

4 + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine