ERE Grupp: maksutõus viib ettevõtluse „varju“

ERE / Estonian Real EstateMistahes ettevõtete maksukoormuse suurenemine viib selleni, et suurem osa ettevõtteid hakkab maksudest kõrvale hiilima. Seetõttu tuleks riigil väga ettevaatlikult läheneda maksusüsteemi reformimisele, on veendunud ERE Grupi spetsialistid.

„Täna kasutatava õhukese maksusüsteemi peamine eelis seisneb selles, et ettevõtted saavad tegutseda täiesti legaalselt, laskumata varimajandusse. Selle valdkonna komplitseerimine või maksukoormuse suurenemine tähendab ettevõtetele suurt ahvatlust minna „varju“, usub ERE Grupi juhatuse esimees Maksim Sorokin.

Sorokini sõnul peaks uus ikkagi kaaluma sotsiaalmaksu lae kehtestamist, kuna just selle maksu tasumine lasub täielikult tööandjal. „Tööandjad on juba ammu rääkinud sotsiaalmaksu langetamise vajadusest, kuid kahjuks otsustas uus koalitsioon nendest plaanidest loobuda,“ ütles Sorokin.

Erilist tähelepanu nõuab täna veel üks valdkond – väike- ja keskettevõtluse toetamine. ERE Grupi juhatuse esimehe sõnul oleks kõige efektiivsem selliseid ettevõtteid riigipoolselt rahastada, kuna pankade laenupoliitika ei luba tihtipeale vajaliku summa saamisele isegi lootagi.

Teisest küljest ei pea Sorokin positiivseks väike- ja keskmiste ettevõtete otsese toetamise ideed. „Tavaliselt näeme, et riiklikel fondidel ei jätku vahendite jagamiseks kompetentsi, kuigi väike- ja keskmised ettevõtted vajavad tõepoolest laenuvõimalusi. Riigil ei ole piisavalt palju pädevaid spetsialiste, et kontrollida toetatud ettevõtete tegevust,“ sõnas Sorokin.

on asutatud 2005. aastal. Esialgu tegeles ettevõte vahendamisega, aga alates 2010. aastast on ettevõtete grupi EREpõhitegevuseks kinnisvaraareng ja investeerimine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine