ERM-i ehituskulud plaanitakse katta mitmest allikast

Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamiseks, sisustamiseks ja näituste rajamiseks on vaja investeerida kokku ligi 78,5 miljonit eurot ja see on kavas katta mitmest allikast – riigieelarvest, Kultuurkapitali sihtotstarbelisest finantseeringust ehitusperioodil, Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi omavahenditest ning võimalikus puudjäävas osas laenurahast, mille tagasimaksed kataks Kultuurkapital aastate jooksul.

Kas ja kui palju on vaja laenu võtta selgub siis, kui on vastu võetud Vabariigi Valituse otsus rahastamisskeemi osas, läbi on viidud ehitushange ja selgunud ehituslepingu maksumus. Laenu tagasimakse perioodi pikkus sõltub hasartmängumaksu laekumisest.

Aastatel 2007-2011 on Eesti Rahva Muuseumi projekti ettevalmistamiseks eraldatud ligi 9,3 miljonit eurot. Valminud on ehituse tööprojekt, reostusest ja nõukogude armeest maha jäänud hoonete varemetest on puhastatud ligi 40 hektari suurune territoorium.

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ja Eesti Rahva Muuseum sõlmisid möödunud aasta novembris käsunduslepingu, mille kohaselt ettevõte korraldab Eesti Rahva Muusemi nimel uue muuseumihoone ehitustööde, ehitustööde omanikujärelevalve ning hoone sisustamiseks vajalikud riigihanked ning viib läbi nendega seotud toimingud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC